muita kuin suomalaisia?
African Village Bakaussa, majoittuuko siellä
11
275
Vastaukset
- p00p0
En tiedä, ehkä ruotsalaisia. Katso Ving. Mutta olen kuullut ja itseasiassa nähnytkin perushuoneen ja se on masentava. Allas - alue ok. Ranta pieni. jos haluat rantakävelyä, ei onnistu siitä hotellista. Bakotu alue muutenkin masentava. Valitse Kololista hotelli.
- bakau
Bakau alue mukava,lyhyt matka kävellä Cape Pointin rannalle,iltasella kalasatama ihanan vilkas. African Villagessa majottunut seitsemän kertaa. Bungalowit ankeita,mutta merinäköalahuoneet ihania. Odotan kovasti,että Afr.Village tulisi taas tjären listalle. Varulta varasin Mansea hotellin,mutta vaihdan heti,jos ja kun tulee listalle.
- bakau
Niin,ja onhan siellä muitakin kun suomalaisia. Ruottalaisia,englantilaisia ja paikallisiakin. Olen ollut muissakin hotelleissa. African Village rento.
- Jussipussi2
Kyllä Villagessa muitakin on kuin suomalaisia. Niin, se riippuu ihan mitä hotellilta hakee. Jos menee sillä mielin että viettää aikaa hotellihuoneessa, haluaa TV:n, jääkaapin, ilmastoinnin, iso parvekkeen, kylppärin viimesenpäälle, runsaan aamiaisen ja kokoa huoneelta niin Afriga Villagea en suosittele, sellaisia huoneita siellä ei ole mutta jos huoneessa viettää vain yönsä, lepäilee, vaihtaa vaatteet ja haluaa käydä peseytymässä, tyytyy vaatimattomaan aamiaiseen niin Village on ihan ok.
- mepek
Kiitos kommenteista! En tarvitse luksusta, vaan paikan jossa nukkua, peseytyä, aamupalan ( pieniruokainen olen). Joku kirjoitti, että perushuone on ankea, siis voisiko joku selventää, että millä tavalla ankea?
- bakau
Perushuoneen ankeudella varmaan tarkotti ahtautta. Olen reissannut niin yksin,kun lastenkin kanssa ja hyvin on menty perushuoneissakin. Hotellin ympärillä ja hotellissakin edullista syödä,verrattuna muihin tjären hotelleihin. Kadun toisella puolella syö alle eurolla riisi kala/kasvisaterian katukyökistä. En näe afr.villagessa mitään ankeeta. En tosin koskaan reissaa gambiaan hakeaksenikaan mitään luxusta,vaan ihan perusmukavuuksia majoitukselta,kuten katto pään päällä,suihku,sänky ja wc.
- Aina_saanut
Ja se jormahan on naiselle kuitenkin pääasia Gambiaan mennessä.
- bakau
AINA löytyy noita ameeban aivoilla varustettuja ihmiskäymälöitä,joilla on toi sama kommentti joka Gambia-keskusteluaiheeseen.
- mepek
Kiitos nimim. bakau vastauksestasi, jos ahtaudesta siis kyse, niin se ei ole ongelma. Perusmukavuudet riittävät minulle.
- joulukuussataas
African Villagessa rento meininki, asustellut siellä monta kertaa, Bakaun alue kalasatamineen ihan mun lemppari. Kokeiltu muitakin hotelleja Kotussa ja Senegambiassa, mutta AF vaatimattomuudessaan ykkönen.
- DiggaaDuiddua
Joo, siellä joutuu nukkumaan maalattialla. Ei siinä mitään mutta kun muurahaiset purevat tosi lujaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki712772Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752328Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752168Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä22065Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51474Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101429- 781152
- 691067
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81060No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191014