Pattaya on paikka mikä jokaisen kannattaa itse kokea, ilman ennakkoluuloja. Meitä reissaajia on kaikenlaisia. Joku jumaloi kalakastiketta mistä joku toinen saa hengenvaarallisen myrkytystilan. Joku heittelee pähkinöitä suuhunsa suihkun jälkeen lepotuolissa, tietämättä että naapuri kun tekisi samaa hän saisi siitä henkeä uhkaavan allergisen reaktion. Alle 10 vuotias lapsi nukahtaa puristaen sylissänsä pehmo tiikeriä, hän rakastaa tiikereitä ja hänen elämänsä paras päivä oli silloin kun hän sai halata oikeaa tiikeriä Thaimaassa. Tylsää aikuisen sanoa, että se tiikeri oli huumattu? Joku ruokkii pientä norsua ja ostaa sille banaaneja ja ottaa kuvia mitä muistelee sitten kotona. Tylsää mennä sanomaan, että niitä norsuja rääkätään ja niiden kuuluisi nukkua nyt, mutta ahne ihminen pistää ne töihin. Aknesta koko ikänsä kärsinyt hiljainen 167cm suruunsa ja yksinäisyyteensä syönyt ja vakavasti lihava Pertsa kävelee rantakadulla vastaan timmin näköisen 20 vuotiaan thaikun kanssa käsi kädessä onnellisen näköisenä, mutta suomalaisina meillä on oikeus päättää, ettei Pertsa saa ikinä suomessa ketään naista ja Pertsan hyväolo on väärin ja Pertsan ei kuuluisi olla onnellinen, koska pertsa on ruma ja lihava ukko. Kiva puuttua toisten elämiin, kun itse lähentelee täydellisyyttä? no lievä ylipaino itsellä on merkityksetöntä, jos haukuttavalla kohteella on enemmän ylipainoa. Suomalaisuus on aika kuvottavaa maailmalla.
Moi ystävät hyvät
talkkaritöölöstä
6116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jesús että on hörhöä porukkaa, kun tämä Pertsa palaa Suomeen vanhojen ongelmien lisänä Thaimaasta hommattu hiv-virus, ja jos hyvä tsäkä selviää superkupalla, joka on hoidettavissa mutta hyvin hankalasti.
Hyvä aivan oikea kirjoitus.... Se on jokaisen ihmisen oma valinta. BRAVO BRAVO !
Olen aina ollut sitä mieltä, että jokainen ihminen on yksilö ja millään ei voi eikä saa olla oikeutta puuttua ja määrätä yksilön elämää.
Ihmiset ovat kaikki tasa-arvoisia oli ne sitten missä päin tahansa...... Mikä tässä ei mene kaaliin.
kauheeta paskaa. häpeä homo!
Thaikkula on jäämässä suomi-juoppojen ja pervojen pedofiilien paratiisiksi.
Ihmiset vierastavat persuja, ynnä muuta paskasakkia , ja haluavat olla rauhassa lomallaan.
Eipä taida Thaikkulan maailman suosioon paljon jonkun EU:n ohjaileman Suomen mielipiteet tai matkailu kohteet paljon vaikuttaa? Pelkästään Pattayan vuosittaisista kolmesta miljoonasta kävijästähän on noin 30 000 suomalaisia? paikkaa pystyssä pitävää paskasakkia? En usko että kukaan kansainvälinen tai menestyvä ravintola joutuu laatimaan menunsa uudelleen, jos suomalaiset eivät sinne enään mene?
Sinun mielestäsi ehkä, todellisuudessa Suomalaisten osuus onneksi minimaalisen
pieni siellä. Persuja kannattaakin vierastaa eikä niitä onneksi Pattayalla näy.
Kokemusten perusteella juuri sitä paskasakkia on persut. Perseaukisia kaljan ja
rahan pummaajia.