Jassu tarjoaa loisteliaan buffetin Rikulle kun raskaan työn raataja tulee kotiin..
Mutta... En millään keksi mikä voisi olla tärkeämpää, kuin syöminen.
Johonkin se Jassu vihjaa??
Mutta... En millään keksi mikä voisi olla tärkeämpää, kuin syöminen.
Johonkin se Jassu vihjaa??
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kusista paskaa saatana!
Terv.
Hekla
Joo, törkeetä,ois se pippuripihvi ollu mieluisampi ja muusilla,
ois näyttäny osaamisensa,pelkääks se läskejä ukolle kerääntyvän
sitä varten on liikunta,kyl se ukkeli paremmis ruuis on siel töissä
kauniiden naisten ympärillä,he,hee!
Viiniä happamien mansikoiden kera,työn raskaan raatajalle kuivia
sipsejä,ettei ny vaan tukehtuis.
Niin vielä eihän karvapyyhe töitä tee,voi mennä kynnet poikki halki
paistaessa,ja muusia vatkatessa nokka voi jäädä vispilän väliin.
Ennenkaikkea kauneus kärsis.
hehhehhhahahhahah nokka vispilän väliin!!!! Woooohoooo! Hyvinkin mahdollista , on se kärsä niin valtava!
Rrrrrrisikakut vaihtunut maissikäppyröihin. Luuleeko tuo toope että aikuinen mies elää noilla korpin ruuilla?
Kerran pieraisee niin energiavarasto on tyhjä. Itsehän se elää pyhällä hengellä kun lojuu päivät pitkät maaten. Laiska karvapyyhe!
Alkoholista saa kaloreja.
Maailmalla on jo tunnistettu syömishäiriö nimeltään drunkoreksia. Eli rajoitetaan syömistä, jotta voi juoda.
Valkoviini on heidän suosikkinsa. Ja Shy Pig ihan unelma, koska valkoviini ekstraetanoli = nopeampi känni ja vähemmän kaloreita kuin pelkässä viinissä.
Jasmin voisi pyöräyttää testerille näytteeksi makaronilaatikon ilman jauhelihaa ja munamaitoa. Sen osaa tehdä jokainen.
juu tai perunamuusi ilman perunoita ; D
Hiihihii! Huvittaa vieläkin jasson maittavat safkat rikulle raskaan työpäivän päälle. Murenevia nachoja jonkun äklön lohidipin ja näöstä päätellen raa'an tofun kanssa.
Olis nyt edes lämmittäny ne nachot, raastanu cheddaria päälle ja jalapenoja. Ja juomaksi kaljaa! En ole ikinä keksiny viiniä joka sopis nachojen kanssa.
Joo-o, riku tehny ulkosalla hommia koko kuuman päivän ja sitta jasso kotona tarjoo tommosta paskaa >D
Waaat? Joko se ennätti jo ties kuinka monennen pilipalifirman pistään pystyyn entisen raunioille, Red Narrow Miss Global Project tällä kertaa?
Suhteen alkuvaihdeessa kiskotaan mössöruokaa ja viiniä, siitä sitten luisutaan kohti arkea, jossa Jassu on vinkkudieetillä ja pomomies saa kaurapuuroo.
Nachot tosiaan lämpiminä juuston kera ja jos tofua haluaa tarjota, niin se on ehdottomasti maustettava pannulla. Raaka tofu on kuin kiinteä spermaklöntti: haju sama, eikä maistu miltään.
Ehkäpä tämä kaikki on Rikulle eksotiikkaa, jotain raakaa ja brutaalia junttiuden ydintä?
Nachoille on turha viiniä miettiä: ne on olutruokaa. Paitsi Öulussä ne on hienompia sipsejä, joita ostetaan juhlapyhinä ja juodaan Shy Pigin kanssa.
Ois kyllä ollu hauskaa kärpäsenä katolla,ja nähdä ukon naama
kuinka ihanat mämmit hänen Suomi neitonsa on loihtinut,
nyt en kehtaa olla enään Suomalainen,ukko varmaan aattelee
et tääl on köyhät eväät,ja laiskat kokit.Antoipa hyvän kuvan
Suomi neidon ruuanlaitosta,voi rähmä.
No vähän kyllä muustakin, ja myös muualla kuin Australiassa.
Oikein vituttaa, että tuollainen harakka on aiheuttanut suomalaisten maineeseen aikamoisen loven Britaniassa, ja varsinkin siellä pohjoisemmassa. Hyvällä maineella moni asia on järjestynyt ilman sen kummempia kommervenkkejä. Suomalaisilla on ollut maine luotettavina ja kivoina ihmisinä.
Toivottavasti Intialaisetkin ovat saaneet siitä maineesta osan.
Kyllä geenit ja ulkonäkö ratkaisee, Jassu on rodultaan intialainen ja intialaisena sitä pidetään kaikkialla maailmassa. Ei siinä auta SUomen passi eikä sinivalkoisin siivin lentelyt.
Briteissä tämä järjenjättiläinen on suu vaahdossa ottanut kantaa mm. bedroomtaxiin, ymmärtämättä asiaa. On siinä porukoilla ollut naurussa pitelemistä, siksi laittoivat tuon höynän ilmapallo telineeksi : DDDD
Aika haalistaa
http://www.studio55.fi/vapaalla/article/heikki-kahila-tallaista-oli-olla-suomen-ensimmainen-julkkis/240306
Eka julkkis? Ei vain, olihan noita julkkiksia ollut jo vuosikymmeniä ennen Hessua joilta pyydettiin nimmaria. Itse en oo Hessua edes miksikään julkkikseksi noteerannu, sellanen hissukka. Jassulta ei tulis mieleenkään pyytää nimmaria tai yhteiskuvaa.
Aika aneeminen kattaus töistä tulevalle miehelle. Missä kaikki vihreä? Hedelmät? Muutama mansikka, hahhah.
Jassu syö omien sanojensa mukaan terveellisesti. Jaksaa jopa aiheesta silloin tällöin kirjoitella pyrstöyskähdyksiäkin.
Tässäkään asiassa puheet ja käytäntö eivät kohtaa.
Australiassa kun se aurinkokin paistaa, ja kaikenlaista tuoretta syötävää olisi tarjolla (jopa sellaista, jota Suomesta on hankalampi löytää), niin ei vaan näy foodien ruokapöydässä. Suomessa sitten pilputaan rrraikasta salaattia hailakan värisestä jäävuorisalaatista, jossa ravintoarvot ovat nolla.
Edestänsä löytää, terveysongelmia tulee. Ja rupsahtaminen tapahtuu erittäin nopeasti. Katkera pala oman naamansa rakastajalle...
Joku joskus instassa ihmetteli Jassun ruokavaliota, kysyen aineenvaihdunnasta ja Jassun vastaus oli, että yllättävän hyvin aineenvaihdunta toimii, ......ymmärrys hoi, älä jätä. Onko sama, kun suoli soi-
Tottahan toki suoli laulaa hoosiannaa ja toimii enemmän kuin hyvin, kun vetää Shy Pig -viiniä!
Sama kuin joisi kossulla terästettyä valkkaria joka ilta: kyllä irtoo nesteet ja siinä sivussa riisikakutkin.
Alkoholi kuivattaa elimistöä. Alholin aineenvaihduntatuote, eli asetaldehydi, vaurioittaa suolen pintanukkaa ja suolistobakteereja.
En sääli pätkääkään, kun tämä "terveellisen ruoan foodie" sairastuu. Ihan on itse aiheutettua.