Televisio on ostettu elokuussa 2011 Toshiba 42SL738N. Ps3 pelit pysähtyvät, häipyvät pitkäsikin aikaa ja tökkivät pahasti. Eli pelaamisesta ei tule mitään. Onko vika televisiossa vai missä? Onko tuossa telkkarissani sitä 24p tukea jota olen lukenut, että siinä pitää olla jotta pelit toimisivat.
Ps pelit tökkivät ja pysähtyvät
5
190
Vastaukset
- Eiriitä
Mene pleikkarin näyttöasetuksiin ja ota ruksi pois kohdasta 1080p. Ei tahdo vääntö riittää masiinassa.
- mummeli67
Täytyy tunnustaa, että en tiedä miten menen pleikkarin näyttöasetuksiin? Jos annat jonkun vinkin niin yritän josko osaisin. Kiittäen vastauksestasi.
- mummeli67
Vaihdoin HDM1:n HDM2:een ja odotan kun varsinainen pelimies (ekaluokkalainen) tulee testaamaan toimivuutta.
- Eiriitä
Kun käynnistät masiinan, on näytössä valikko jonka vasemmasta reunasta löytyy koneen asetukset. Jos kone on otettu asianmukaisesti käyttöön, pitäisi valikkokielen olla suomi jolloin voit kelata kaikessa rauhassa valikkoja alaspäin kunnes ´näyttöasetukset´ löytyvät.
Tai sitten trollikakara tai työtön, jolla on liikaa aikaa eikä saa persettään ylös sohvalta itsesäälissä rypiessään ja syyttäessään muita omasta tilanteestaan, täällä huudattaa muita. Siinä tapauksessa sanon että en minäkään duunistani aina tykkää mutta tänä päivänä postin tuomat verolaput hymyilyttävät kummasti :D- mummeli67
Kiitos neuvoistasi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot773636Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe332979- 772696
- 282644
- 192425
- 522282
- 561911
- 151762
- 581756
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111663