League of Legends -joukkue etsii jäseniä.

soldtoarmy

Olemme kasaamassa omaa tiimiä League of Legendsiin ja etsimme siihen mukavia, aktiivisia, idearikkaita, yhteistyökykyisiä ja keskustelutaitoisia jäseniä. Mikään ”pro gamer” ei tarvitse olla, eikä edes tietää omaa main championiakaan vielä.

Edellä mainittujen ominaisuuksien lisäksi olisi hyvin, hyvin, hyvin tärkeää, että peli on sinulle ennen kaikkea hauskaa ajanvietettä. Meitä ei kiinnosta jatkuva itkeminen asiasta y tai x ja sellaista harrastavat korvataan kyllä jollakulla toisella. Haluamme vain oman vakiojoukkueen, jonka kanssa pelata ja opetella erilaisia taktiikoita – omalla suosikkichampionilla.

Toki olisi toiveena, että ultimaattinen tavoitteesi olisi päästä ranked-otteluihin (tiiminä ja yksilönä), mutta tällä hetkellä riittää, että sinusta on hauska pelata, olisit valmis kehittämään itseäsi ja pelityyliäsi ja hitsautumaan meidän kanssamme toimivaksi yhtälöksi.

Toistaiseksi kommunikoinniksi on riitettävä pelin oma chat, mutta jos löydämme aktiivisia pelaajia, esimerkiksi teamspeakin käyttöön ottaminen ei ole mahdoton ajatus.

Naama, ikä, sukupuoli tai lvl rajoituksia ei ole. Riittää, että täytät em. vaatimukset.

Yhteydenotot pelin kautta, nimimerkki on Niehku (vain EUNE).
3/5 paikkaa auki.

Tällä hetkellä meitä siis on kaksi. ADC Jinx ja jungle/lane Kindred.

1

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joukkuehaussa

      Hei! Täällä olisi yksi 18 levunen tyyppi eune:lta. Tämän tyyppistä joukkuettä etsiskelinkin. Itse pelaan supporttia threshillä tai luxalla ja myös solo midiä esim. katarinalla. Kannatan esim. Skypeä yms. Minkä kautta voisi puhua pelatessa. Haluaisin joukkueen jonka kanssa harrastaa ja harjoitella. Minkä ikäisiä joukkueessa olisi koska olen itse vasta 12 joten haluaisin tietää vähän minkä ikäisiä siinä on. Missä muualla voi ottaa yhteyttä kun pelissä ja täällä? Kiitos jo vastauksesta :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      95
      2133
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1388
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1350
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      29
      1298
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1223
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1028
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      965
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      55
      896
    9. 122
      787
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      776
    Aihe