Olemme kasaamassa omaa tiimiä League of Legendsiin ja etsimme siihen mukavia, aktiivisia, idearikkaita, yhteistyökykyisiä ja keskustelutaitoisia jäseniä. Mikään ”pro gamer” ei tarvitse olla, eikä edes tietää omaa main championiakaan vielä.
Edellä mainittujen ominaisuuksien lisäksi olisi hyvin, hyvin, hyvin tärkeää, että peli on sinulle ennen kaikkea hauskaa ajanvietettä. Meitä ei kiinnosta jatkuva itkeminen asiasta y tai x ja sellaista harrastavat korvataan kyllä jollakulla toisella. Haluamme vain oman vakiojoukkueen, jonka kanssa pelata ja opetella erilaisia taktiikoita – omalla suosikkichampionilla.
Toki olisi toiveena, että ultimaattinen tavoitteesi olisi päästä ranked-otteluihin (tiiminä ja yksilönä), mutta tällä hetkellä riittää, että sinusta on hauska pelata, olisit valmis kehittämään itseäsi ja pelityyliäsi ja hitsautumaan meidän kanssamme toimivaksi yhtälöksi.
Toistaiseksi kommunikoinniksi on riitettävä pelin oma chat, mutta jos löydämme aktiivisia pelaajia, esimerkiksi teamspeakin käyttöön ottaminen ei ole mahdoton ajatus.
Naama, ikä, sukupuoli tai lvl rajoituksia ei ole. Riittää, että täytät em. vaatimukset.
Yhteydenotot pelin kautta, nimimerkki on Niehku (vain EUNE).
3/5 paikkaa auki.
Tällä hetkellä meitä siis on kaksi. ADC Jinx ja jungle/lane Kindred.
League of Legends -joukkue etsii jäseniä.
soldtoarmy
1
138
Vastaukset
- Joukkuehaussa
Hei! Täällä olisi yksi 18 levunen tyyppi eune:lta. Tämän tyyppistä joukkuettä etsiskelinkin. Itse pelaan supporttia threshillä tai luxalla ja myös solo midiä esim. katarinalla. Kannatan esim. Skypeä yms. Minkä kautta voisi puhua pelatessa. Haluaisin joukkueen jonka kanssa harrastaa ja harjoitella. Minkä ikäisiä joukkueessa olisi koska olen itse vasta 12 joten haluaisin tietää vähän minkä ikäisiä siinä on. Missä muualla voi ottaa yhteyttä kun pelissä ja täällä? Kiitos jo vastauksesta :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091866
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631214
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1271089The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall218891- 151839
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748