Nyt tulevat MGTOW-miehet – joko heitä löytyy sinun tuttavapiiristäsi?
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/nyt_tulevat_mgtow_miehet_joko_heita_loytyy_sinun_tuttavapiiristasi
Miksi ihmeessä älykäs mies kärsisi huonossa suhteessa Suomessa, kun voi hankkia monta hyvää suhdetta Pattayalla.
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/nyt_tulevat_mgtow_miehet_joko_heita_loytyy_sinun_tuttavapiiristasi
Miksi ihmeessä älykäs mies kärsisi huonossa suhteessa Suomessa, kun voi hankkia monta hyvää suhdetta Pattayalla.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse ryhdyin MGTOW mieheksi avioeron jälkeen. Vaikka vaimo olikin upea niin lopulta oli pakko myöntää ettei meitä ole tarkoitettu yhteen.
Anyway, samalla tajusin etten enää ikinä halua toista kertaa avioon, jatkossa naiset ovat mulle pelkkiä irtonumeroita. Mutta en halua johtaa naisia harhaan, tuli siinä useamman suomalaisen naisen kanssa naurua ha kaikki tuntui kuvittevan että tästä syntyy jotain.
On paljon parempi että nyt harrastan vain maksullisia, koska silloin ei petä ketään. Itse en halua mitään suhdetta, ainoastaan nussia. Toki ilmaiseksikin saisi, mutta silloin joutuisi pettämään naisia ja valehtelemaan saadakseen pillua.
Reppanaluusereille ja muille epäonnistujille joita Pattayalla käy paljon, Pattaya -suhteet ovat vielä pahempia kun suomalaisten suhteet. Siinä menee kaikki ja sitten on taas vaan vedettävä käteen loppuikä.
Mites siinä juuri mitään menisi kun joka reissu on uudet tytöt. Toki matkojen hinnat ja vähän hiluja tytöille.
Kokemuksen vakaalla rintaäänellä nimim. lyhyt_onni, kertoilee omasta elämästään.
Ikävää, että hänelle näinkin huonosti kävi ja matkailu loppui siihen yhteen reissuun.
Meillä toisilla menee kylläkin aivan mahtavasti, mukavaa viettää muutama kuukausi vuosittain Pattiksella.
Hieman hintoja tässä siis kaikki sisältää lennot,hotellit tai asunnon ja käyttörahan.Tämä siis minulla joka katsoo mihin työntää rahansa muttei tingi loman laadusta. vuonna 2006 2 viikkoa 2300e 2007 3 viikkoa 3000e 2008 6 viikoa 3500e 2009 4 viikoa 2500e 2010 8 viikkoa 5500e 2011 6 viikkoa 5500e
2012 6 viikkoa 6000e 2013 6 viikkoa 5500e 2014 6 viikkoa 6000e 2015 4 viikkoa 4000e 2016 2 viikkoa 2400e . Nämä kaikki tietenkin äidin kukkarosta eihän meillä pattyan kävijöillä ole omaa rahaa.