Eilen 5.4 tuli ohjelma missä Arman oli Riihimäen vankilassa vangin asemassa muutaman päivän. Hyvä ohjelma, koska vangit saivat ääntään kuuluville. Ohjelmassa oli Holopainen niminen vanki. Onko kyseessä ns. Hullu-Holopainen? Oliko tämä mies toinen Riihimäellä tapahtuneen perhesurmaajan tappaneista? TV katsojalle miehestä välittyi kuva lähellä psykoottistatasoa olevaa psykopaattia.
Arman, Rixu ja Holopainen
Winstoni
51610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mielenkiintoinen ohjelma.
Säälii moninkertaisia murhaajia ja vankeus muka pahinta mitä mitä voi tapahtua, normaalien ihmisten mielestä murhatuksi tuleminen on uhrille ja omaisille paljon pahempi asia. Vangitkin kertoivat ettei vankila ole peloite kuin ensimmäisellä kerralla eli aivan liian hyvät oltavat. Kun tappaa toisen kerran, ei pitäisi vapauttaa enää koskaan, elinkautinen pitäisi olla elinkautinen. Myös alaikäisten ja ensikertalaisten tuomiot pitäisi olla täysimääräisiä.
Päihteettömyysvelvoite loppuiäksi (testit viikoittain) tulisi halvemmaksi, kuin makuuttaa näitä juoppoja kymmeniä vuosia, ryyppyputkien jälkeisten henkirikosten seurauksena.
Ohjelmassa oli Raninen, joka on tehnyt rikoksensa rahasta selvinpäin/suunnitelmallisesti, harventamalla paskasakkia. Rissasta pitäisin ehkä kolmikosta vaarallisimpana, noin yleisesti.
Mikä tämän ohjelmassa esiintyneen Jussi-nimisen vangin sukunimi on? Tietääkö kukaan hänestä mitään? Mistä hän sai tuomionsa?
Tämä kiinnostaisi itseänikin.