On elarit pienet

miehethoiryhdistäytykää

Nyt taas kun hallitus on yh kukkarolla voisi miehen osuutta kasvataa ja lisätä joka vuosi lisää 150 e. On kurja kun äidit yksin makselee lasten kulutuksen. Miehet ei välitä ja siksi eivät haluakkaan lapsiaan vaan ennemmin makselee kun pääsee halvemmalla.
Hoitovastuukaan ei paina kun lapset elelee äidin luona ja äitihän ei koskaan lapsiaan hylkää.
Voisi sopia niin että jos mies ei ota lapsiaan joutuisi maksamaan joka viikko 25 e sakkoa.

6

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeilemennätöihin

      Millä sitten elätät itsesi kun lapsista ei tule enään elintasoa itsellesi.

      Yksinhuoltajilla näyttää olevan kaikkein kalleimmat lapset tässä yhteiskunnassa. Kun alkaisi laskemaan paljonko ne yh lapset tarvitsevat rahaa kuussa niin summa voi olla aivan mieletön. Silti ne lapset ei ole sen paremmin puettuja, ei kalliita harrastuksia ja kaikkein vähiten mitä normaaliperheiden lapsilla. Yh lapset huonoissa kirppari kierrätys vaatteissa ja vanhoissa kengissä mutta jumalattoman kalliiksi yh niiden elämisen laskee. Yh tarvitsee niistä palkan, omista lapsistaan ja elintason itselleen. Miksi omia lapsia käytetään tienaamiseen? Eikö kannattaisi mennä joskus töihinkin itse tienaamaan rahaa eikä aina repiä sitä veronmaksajilta tai sen ex äijän persnahasta.

      • vbnmjkooo9

        Se on totta, yh on rahallisesti aina pulassa, kun miehen ei kuulu hoitaa eikä maksella . äidit joutuu yksin kantamaan kasvatusvastuun, hoitovastuun ja rahallisen vastuun. Sitten paskat saa silmilleen, helppohan se on miesten haukkua kun mitään ei tarvi tehdä.


      • oikaisuuu
        vbnmjkooo9 kirjoitti:

        Se on totta, yh on rahallisesti aina pulassa, kun miehen ei kuulu hoitaa eikä maksella . äidit joutuu yksin kantamaan kasvatusvastuun, hoitovastuun ja rahallisen vastuun. Sitten paskat saa silmilleen, helppohan se on miesten haukkua kun mitään ei tarvi tehdä.

        Se on totta, yhämmä on rahallisesti aina pulassa, kun ei anna viranomaisten kanssa miehen huoltaa ja hoitaa omaa yhteistä lastaan. Isät joutuu yksin kantamaan kai-
        ken elatusvastuun lapsesta ilman huoltajuutta ja lapsen asumista omalla isällään, tapaamisoikeudesta puhu-mattakaan. Sitten paskat saa isä silmilleen, helppohan
        se on naisten haukkua kun mitään ei tarvii tehdä.


    • Taikauskonnoton

      Lapset elelee äidin luona, koska äidit pitävät itsestäänselvyytenä että lapset elelee äidin luona. Pystytkö kuvittelemaan tilannetta että lapsesi asuisi muualla kuin luonasi? No se on isien todellisuutta, ja siitä joutuu jopa maksamaan.

      • Taikauskonnoton

        Haluisitko vaihtaa osaa?


      • eivastaa

        eli ei halua.. erokatkeruus ja lapsen vieraannuttaminen paistaa viranomaisten kanssa Raision kirkolle asti


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 185
      4112
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      99
      3418
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      100
      2756
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      299
      2665
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2356
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      160
      2111
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2060
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      15
      1723
    9. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      6
      1464
    10. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      44
      1127
    Aihe