Tukholman mobbaukset ruotsinsuomalaisia kohtaan

Ruosulainen

Tukholmassa on joukkomobbauksia suomalaistaustaisia henkilöjä kohtaan ollut käynnissä yli 10 vuotta tähän asti. Ruotsinsuomalaisia ahdistellaan julkisissa tiloissa niinkun kaupoissa, tavarataloissa, ravintoloissa ja muissa tiloissa. Suomalaisia kohdellaan muun muassa niukasti ja epäkohteliaasti kaupan kassoissa ja ravintolijen palveluksissa jne.
Kun ruotsalaiset tunnistaa suomalaisen ulkonäöstä, he useen alkaa viheltämään ärsyttävästi vastaantulossa kaupoissa tai ravintoloissa tai muissa jukisissa tiloissa ympäri Tukholmaa. Olen itse ollut mobbauksen kohteena yli 5 vuotta melkein päivittäin Tukholmassa kun kuljen kaupungissa tai käyn kaupoissa tai toisissa yleisissä paikoissa. Nämä ärsyttävät vihellykset vastaantulleissa on alkanut tympäisemään koska ne ilmestyy joka päivä ja niistä ei pääse eroon, niin päätin viime vuonna, 2015, merkata minun kalenteriin joka kerta kun jouduin vihellyksen kohteeksi. Vuoden aikana jouduin sen kohteeksi 243 kertaa. Tämä merkitsee sitä että Tukholmalaiset näyttää heitten perinteistä inhoa suomalaistaustaisia kohdin viheltäen vastaantulleessaan kadulla tai julkisissa tiloissa. Minussa ei ole mitään vikaa ulkonäössä paitsi se että olen suomalaisen näkönen mikä ärsyttää ruotsalaisia pitkin Tukholmaa. Olen kokenut vihellyksiä yli 5 vuotta melkein päivittäin, niin se kertoo sen että kymmeniä tuhansia Tukholmalaisia on keksinyt viheltämisen keinot kiusata ja mobata suomalaistaustaisa ihmisiä heitten inhon mukaisesti. Tämä menetelmä kiusata suomalaisia Tukholmassa on niin yleinen että siitä ei pääse eroon muulla tavalla kun muutto pois Tukholmasta kokonaan. Tämä tympäisee niin syvälle että ruotsalaisten maine minun kohdalla on kaikkien aikojen alhaimillaan entisestä.

Terv.
Perinteinen ruotsinsuomalainen Tukholmasta

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • himmeämpihipiä

      Oletko harkinnut hakeutumista hoitoon harhojen vuoksi? Ruotsihan on niin suvaitsevainen maa, ei siellä tuollaista varmasti tapahdu. Tai hanki purkki lankkia ja levitä naamaan, sitten et enää erotu keskimääräisestä Ruotsin asukkaasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      95
      1822
    2. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      243
      1800
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      91
      1393
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      69
      1067
    5. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      11
      955
    6. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      941
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      938
    8. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      938
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      892
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      39
      875
    Aihe