Tulihan se familytime

211065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Voi voi...

Äänestä

Myeverthing#lifeisgood#familytime#perfact! Isabelka ainakin näyttää pyrkivän kaikin voimin eroon äidistään.

Äänestä
  • Kovin näyttää pistävän vastaan pikkuinen tyttö juu...jos ei mammara pitäisi kovasti lapsen kädestä....ei näytä PERFACT....

    Äänestä

Muahhahahah... Taas ollaan "kunnon äitiä",varmaan menossa shoppaileen jotain kivaa ;)

Äänestä
  • Lasten vaatteet ovat sentään tekstin mukaan lahjoituksia joltain tukijalta, joten ryysyistä rikkauksiin käy Martinan tie.

    Äänestä

Teatteria koko fiasko. Täytyyhän sitä kameroita varten jotain keksiä, jotta vinoutuneet mielikuvat äidillisestä rattijuoppo-starasta säilysivät ihmisten mielissä. Harhainen korttitalo ja perheidylli on jo hajonnut.
Tuo muija ei tule koskaan saamaan "vuoden äiti" -titteliä.
Isabelkaa ei saa kuvata julkisille saiteille edestäpäin, joten siellä on kekseliäästi (ja manipuloivasti) otettu kuva takaa.
Surullisesti rimpuileva lapsi inhoaa väkisin kädestä puristavaa hirviömutsiaan. Karseeta katsoa lapseen kohdistuvaa voimankäyttöä!

Äänestä
  • Isabella.

    Äänestä

  • Ne rääpäleiden nimet kirjoitetaan Vicotria ja Isabelka. Mara-äijä on itse kirjoittanut näin. Tähän kirjoitusmuotoon on uskottava.

    Äänestä

  • tunge.pisteet.hanuriis kirjoitti:

    Ne rääpäleiden nimet kirjoitetaan Vicotria ja Isabelka. Mara-äijä on itse kirjoittanut näin. Tähän kirjoitusmuotoon on uskottava.

    Sitähän sä jaksat täällä päivästä toiseen toitottaa...

    Äänestä

  • Lisää näitä. Nää uppoo aina!

    Äänestä

  • haitari.soi kirjoitti:

    Sitähän sä jaksat täällä päivästä toiseen toitottaa...

    Ja sinä Anne täällä päivystää 27/7.

    Mene manageroimaan Vicotriaa lapsitähdeksi.

    Äänestä

  • Victoria.

    Äänestä

  • pilkut.pisteet kirjoitti:

    Victoria.

    Vicotria.

    Äänestä

  • tunge.pisteet.hanuriis kirjoitti:

    Vicotria.

    Ierikäisen Vicotrija!

    Äänestä

Eipä taida tuo pienempi lapsi oikein edes tietää että tämä Mara on hänen äitinsä. Miksi muutenkin pitää väkisin pitää tyttöä kädestä kiinni kuvaa varten kun likka ei selvästi yhtään halua äiskän kättä? Kulissikuva vaikka väkisin.

Äänestä

Martinalta ei edelleenkään suju englanti, mikä on everthing? Kannattaisiko mennä kertaamaan peruskoulun oppimäärä, tai unohtaa vierailla kielillä viestiminen kokonaan kun kotimainenkin tekee vaikeaa.

Äänestä
  • Anne opetti reiki-englantia kotona.

    Äänestä

Eiks tääkin familytime potretti ole vanha. Marsun on helpompi ladata vanhoja kuvia, kuin mennä lasten kanssa erikseen jonnekin.

Äänestä

Jasso imee papsut markalla!!!

Äänestä

Tärkeintä oli kuvauttaa sisäänkäynti, jotta kaikki varmasti tietävät, missä asutaan.

Ainoa ehkä tosi juttu tuossa sepustuksessa taisi olla "ei enää vauvoja minulle!!"
https://www.instagram.com/p/BD3gznhGa77/?hl=fi

Äänestä
  • Maralla on jo 20 aborttia tehtyna eli vauvat ovat jo vessanpöntössä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapani54v kirjoitti:

https://www.instagram.com/p/BD3gznhGa77/?taken-by=martinaaitolehtiofficial&hl=fi

Kyllä Mara näitä lukee 27/7...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu