Ollinsaaren grilli - Pohjanoteeraus

Mistään Raahesta ei löydä niin kallista grilliruokaa, eikä yhtä pieniä annoksia ja vielä mauttomia. Siihen hintaan sietäis viedä nälän tai edes maistua joltain. Kebab ranskalaisilla maksaa 9 euroa ja laatikossa on valehtelematta puolet vähemmän syötävää kuin missään olen vastaavissa annoksissa nähnyt. Kaiken lisäksi ranskalaisissa oli niihin kuulumaton hyvin häiritsevä haju. Kuin olis friteerattu vanhoissa öljyissä tai valmistettu likaisilla välineillä tms. En suosittele!
232219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

en ole käynyt ollinsaaren grillillä sen uuden tulemisen jälkeen mutta ihmettelen suuresti jos siellä on torkkaria pienemmät ja kalliimmat annokset, aiemmin ei ainakaan ollut noin.

Äänestä
  • Kyllä on. Niin ihmettelen itsekin! Nyt se on Ramin grilli

    Äänestä

  • Hyihyi kirjoitti:

    Kyllä on. Niin ihmettelen itsekin! Nyt se on Ramin grilli

    Ramin grilli? Kartano Grilli siellä lukee edelleen niin katolla, kuin seinässäkin.

    Äänestä

  • En lähde inttämään missä isoimmat, mutta itselle kyllä maistui ruoka tuolta. Salaatti oli piristävä yllätys.. no joo eihän tämä terveysruokaa ole :D Ei ollut liian suolaista mitä toisessa paikassa on. Noh makuasioita ja tulen käymään toisenkin kerran tuolla. Hyvä että on auki. Eihän siellä ilmaiseksi voida myydä, koska pitäähän sen pystös pysyy.

    Äänestä

  • Perus grilli. Mukava palvelu. Nälkä siirtyi. Hyvä että Osaaressa on grilli.

    Äänestä

  • ota_silma_kateen kirjoitti:

    Ramin grilli? Kartano Grilli siellä lukee edelleen niin katolla, kuin seinässäkin.

    Niin on. Mut kortilla maksoin nii tiliotteessa luki Ramin grilli.

    Äänestä

  • makkaraperunatttt kirjoitti:

    En lähde inttämään missä isoimmat, mutta itselle kyllä maistui ruoka tuolta. Salaatti oli piristävä yllätys.. no joo eihän tämä terveysruokaa ole :D Ei ollut liian suolaista mitä toisessa paikassa on. Noh makuasioita ja tulen käymään toisenkin kerran tuolla. Hyvä että on auki. Eihän siellä ilmaiseksi voida myydä, koska pitäähän sen pystös pysyy.

    Aluksi laittoivat niitä salaatteja niin että tuskin rasiat mahtu kiinni ja hyviä tarjouksia oli. Mutta vain aluksi! Nyt isot ranskikset on käytännössä muutama ranskalainen törpön pohjalla eikä salaateista ja mausteista tietoakaan.

    Äänestä

Kävin kokeilemassa kyseistä grilliä, pidin kovasti! Hyvää oli ja ainakin kerrosburgeri oli valtava! Käyn jatkossakin!

Äänestä
  • Hmm.. Minulla ei kyllä ollut. Voispa liittää tähän kuvan.

    Äänestä

  • Ei siellä muuta valtavaa ole kuin hinnat!

    Äänestä

Jumankeka! Muistatteko MUMMONGRILLIN entisen viinakaupan vastapäätä?
Jos samanlaisia tai ees puoliakkaan semmosia sais tuolta Grilliltä niin menekki olis taattua kun ruokatunnilla väki kilipaisi kioskille niin ku ennen.

Äänestä
  • Kyllä muistetaan, se oli semmonen pieni koppi, mutta voi pojat miten hyviä ruokia sieltä sai. En muista hintoja, mutta ei ne lompakkoa tyhjentäneet. Paras oli sinihomejuustohampurilainen ja niitä tuli syötyä vuosien mittaan satoja.

    Kartanogrilli oli aivan mahtava silloin kun se oli pystyssä ja se omistaja taisi olla semmoinen keski-ikäinen punatukkainen nainen. Se kun jäi eläkkeelle joskus 2005?- jälkeen niin laatu tippui tasaiseen.

    Nyt olen kuullut samaa, että annokset on pieniä ja hinnat isoja... Ovat kuulemma menneet siihen vakio juoppogrillitouhuun, eli loppuillasta kusetetaan kännisiltä rahat, kun tulevat rasva ja suolahimoissaan hakemaan "illan viimeiset himaan".

    Äänestä

  • Emminä sitä rilliä muista, viinakaupan kyllä, hämärästi.

    Äänestä

  • Mummon grilli kaheksankyt luvulla oli tosiaan yliveto.

    Äänestä

  • hyi.alkoon kirjoitti:

    Emminä sitä rilliä muista, viinakaupan kyllä, hämärästi.

    Mummon griili oli huippu.siitä otettiin hampoarit kun mentiin kapakkaan.

    Äänestä

Ei ihme, että porukka paisuu. Halvalla pitäisi saada järjetön määrä mättöä. Pienempikin annos riittäisi. Nämä on näitä ensimmäisen maailman ongelmia.

Äänestä
  • Ei ollut siitä kyse, vaan siitä vastaako Hinta/määrä/laatu suhde sitä mitä se on muilla grilleillä.

    Äänestä

  • Mitättömiä annokset ovat hesessä. Hinnat ovat nousseet kaikessa vuosikymmenessä. Itselle maku merkitsee enemmän kuin helvetinmoinen annos.

    Äänestä

Vittu mitä paskaa tulee tältä mies myyjältä, mausteet puuttuu ja annokset hintaan nähden olemattomia. Kaiken tämän paskan päälle ateria haisi sytytysnesteelle ja näytti siltä että tarkotuksella poltettu mustaksi korpuksi, ja jos ei tarkoituksella niin tän tyypin ei pitäs tehä ruokaa kenellekkää missään. Skipatkaa koko paikka jos tää yli-ikäinen amis on tiskin takana.

Äänestä
  • Käyttää huumeita ja on pörinöissään työajalla...

    Äänestä

Nyt koko grilli pisti jälleen kerran lapun luukulle. RIP kartanogrilli.

Äänestä
  • Vieläkö Ollinsaaressa asuu joku vai onko täyttä periferiaa purettuine taloineen ja puuttuvine palveluinee? Toista oli ennen.

    Äänestä

V...u sielä mittää rilliä oo ollu vuosiin. Viimeksi se aneeminen vinninkin tantta yritti vaan kaatuku korttitalo, oli paska

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SurkeaGrilli kirjoitti:

Mistään Raahesta ei löydä niin kallista grilliruokaa, eikä yhtä pieniä annoksia ja vielä mauttomia. Siihen hintaan sietäis viedä nälän tai edes maistua joltain. Kebab ranskalaisilla maksaa 9 euroa ja laatikossa on valehtelematta puolet vähemmän syötävää kuin missään olen vastaavissa annoksissa nähnyt. Kaiken lisäksi ranskalaisissa oli niihin kuulumaton hyvin häiritsevä haju. Kuin olis friteerattu vanhoissa öljyissä tai valmistettu likaisilla välineillä tms. En suosittele!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu