Vaippoja ja patruunoita

Gaamew

Olin valmistunut amiksesta ja sain pian töitä paikallisesta terveyskeskuksesta huoltomiehenä. Siellä näki yhtä sun toista oman työn ohella. Kiinnitn huomiota, että siellä olevilla vanhuksilla oli usein käytössä housuvaipat. Minulla alkoi intti lähestyä, en ollut puhunut siitä työnantajalle, koska halusin luistaa intin. Eräänä yövuorona menin vaippavarastoon ja otin paketillisen Tena housuvaippoja.
Armeijaa meno tuli. Olin täksi ajaksi anonut töistäni viikon vapaata. Menin armeijaan siten että minulla oli farkkujen alla housuvaippa, se näytti hassulta ja monet ihmettelivät ihmeellistä ulkomuotoani persauksen kohtaa.
Sitten kun oltiin varusteet haettu ja päästy tupiin niin kävin vaihtamassa uuden vaipan yöksi.
Toiset ihmettelivät, että mikä tuo on. Kerroin, että yökastelua varten ihan kuin se olisi ollut normaali asia. Aamulla kun alikersantti tuli meitä herättämään hän näki vaippani otin se pois ja olin tarkoituksella pissannut siihen. Kerroin alikersantille että olen yökastelija ja käytän vaippoja päivin öin koska päivälläkin virtsa saattaa tulla housuun.
Kävin lääkärin juttusilla ja sain vapautuksen.
Palasin viikon kuluttua töihini ja vältin tulojen menetykseltä. Työnantaja ei ole vieläkään kysynyt olenko käynyt armeijaa vai en. Jos se kysyy kerron että sain vapautuksen siksi, koska jalkani ovat eri pituiset.

3

642

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaatemerkki

      Kirkon poltostaa saa kovan tuomion. Linnaa ja korvausvaateet päälle. Voi tulla jopa useita miljoonia korvausvaateita.

    • Loppiuy

      Kuka se oli joka poltti Porvoon kirkon?

    • jalkine

      "Vuoden 2006 tuhopoltto
      29. toukokuuta 2006 kirkon katto paloi tuhopoltossa kokonaan, ja sen osat romahtivat holvien päälle, jotka kuitenkin kestivät, ainoastaan kattokruunut romahtivat kirkkosaliin. Lisäksi kirkkosali kärsi savu- ja vesivahinkoja. Suurpalon vaara kaupungissa oli suuri, koska palavia kattorakenteita lensi jopa satojen metrien päähän hehkuvina kekäleinä. Porvoon vanha kaupunginosa on tiheään rakennettu, ja kadut ovat kapeita. Palo sai alkunsa kahden aikaan yöllä kirkon ulkopuolelta.

      Tuhopolton tekijä sai hovioikeudessa 15. toukokuuta 2007 kuuden ja puolen vuoden mittaisen vankeusrangaistuksen törkeästä tuhotyöstä.[3]

      Porvoon tuomiokirkko otettiin korjaustöiden jälkeen uudelleen käyttöön ensimmäisenä adventtisunnuntaina 30. marraskuuta 2008.[4]"

      Tekijä on siis jo vapaalla jalalla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      60
      1872
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      25
      1470
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1072
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      820
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      783
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      599
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      591
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      533
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      528
    10. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      100
      457
    Aihe