Mutta en uskolla tehdä mitään. Sinä kyllä tiedät, että tykkään sinusta. Tuskallista vain olla ja mitään ei tapahdu. Uskon jopa tämän tunteen yksipuolisuuteen. Olisit muuten jotain jo tehnyt.
Mies haluaisin sinut vierelleni
surullistakylläkin
30737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Mistä tiedän, että tykkäät minusta?
Hän on nähnyt sen.
Haluaisin kyllä kovasti, mutta en oikein osaa ja emme ole muutamaa sanaa ja moikkailua lukuunottamatta oikein jutelleet mistään. Pelkkä hymyily ja katseet kuuluvat myös aivan normaaliin kanssakäymiseen, enkä pelkästään niiden perusteella ala tehdä mitään aloitteen tapaista enää. Lisäksi vaivaa tunne riittämättömyydestä, kun asiani ovat hieman solmussa.
Me emme ole edes moikanneet...
Kerroin sen sulle, mutta ilmeisesti sen jo unohdit.
Oma tilanne monesti näyttää sotkuisemmalta mitä se todellisuudessa jollekin muulle on. Älä aliarvioi vastapuolen ymmärrystä ja halua ymmärtää. N-m
Rakas nainen. Tiedät, että rakastan vain sinua. Muita ei ole, eikä tule. Sinun kanssas haluan siis olla. Lähestyn sinua pakostakin, koska välitän sinusta. Tämä menee yhdelle kivalle kaivatulle naisihmiselle, jota yksinäisen miehen sydän aina kaipaa.
Rakastan on ehkä liian iso sana tunteille, kun ei ole vielä mitään tapahtunut.
Niin ehkä onkin, mutta se kuvastaa vain sitä suurta ikävää, jota tunnen tätä naista kohtaan. Tämä voi aivan hyvin olla jo rakkautta.
Mutta eihän me edes tunneta...
No ei tunneta ei. Sehän tässä juuri onkin. Mutta kyllä kai mulla jo sen verran ihmistuntemusta on että tiedän, kenen kanssa viihtyisin. Toisaalta eihän minun pidä tässä ajatella vain itseäni. Pitäähän sinun (tai hänen) naisenkin tykätä minusta. Muutenhan minun haaveilla ei ole yhtään mitään merkitystä.
Minun ei tarvinnut tuntea häntä voidakseni TUNTEA häntä kohtaan. Rakkautta.
Mitä haaveilet hänestä?
Oletko kertonut haaveistasi hänelle`?
Voi että.Niitäki on jotka tekee.
Niin on.
uskalla eikä uskolla!!!!!
Ihan sama asia on.
Nainen, olen kyllä sen huomannut, että tykkäät minusta kuten sanoitkin. Tänäänkin se paistoi sinusta niin selvästi. Oletko muuten itse huomannut, että aina jos nauran tai hymyilen niin sinäkin hymyilet (huomaamattasi?) kun katsot minua. Kyllä minäkin sinusta tykkään ja olen ollut ihastunut jo kauan. Ei olla puhuttu koskaan oikeestaan mitään.
Pleijeri elementissään.
En ole huomannut. Oho, oletpa ollut tarkka hänen kohdalla. En valitettavasti varmaankaan ole hän.
Viihdyn seurassasi ja saat minut hyvälle tuulelle. Siksi on helppo hymyillä. Aivan kuten tänäänkin. Tykkään kovasti, mutta senhän jo tiesitkin, koska sen olen sinulle kertonut.
Mikä teitä mielestäsi yhdistää? Näetkö teissä enemmän samankaltaisuutta vai toisiaan täydentäviä vastakohtia?
Hmm... Sekä että sanoisin.
Meillä on liian erilaiset arvomaailmat.
Kuinka niin?
Äh antaa olla.
En ole keskustelun aloittaja enkä varsinaisesti kaipaa ketään, sillä olen naimisissa.
Mutta oletkos sinä "ääh"
huijari nimeltään Timo?
Vai käytätkö nykyisin nimeä Tero? (Lakkaa naisten vakoilu, ja niiden NAISTEN VÄHEKSYMINEN, jotka eivät kiinnostu sinusta Timo-Tero.)
SIVULLISET: Älkää koettako vastailla muka nimissäni Timo-Terolle. Tämä epärehellinen, jopa SUKULAISISTAAN PERÄTÖNTÄ PAHAA PUHUVA MIES ei kiinnosta minua pätkääkään.
Meillä on todella erilaiset arvomaailmat, sillä yksi tärkeä arvo minulle on REHELLISYYS ja toinen KAVERIA EI JÄTETÄ-periaate.
Ystävän terveiset lähtevät REHELLISELLE Texasin Pekalle!
Hyvää iltaa,
https://youtu.be/gAWU-hsy5kk
Jos ei kohta ole raikasta, niin huomenna kirkasta..
Ensimmäinen kommenttini tähän keskusteluun:
Ap. kuka ja mistäpäin olet?
Naimisissa olevan naisen neuvo KESKUSTELUN ALOITTAJALLE.
Jätä epämääräiset ihastukset omaan arvoonsa, ja etsi joku todella kiinnostunut.
Lähetän ystävänterveisiä Texasin Pekalle!