Rammstein on haastanut Saksan valtion oikeuteen.

Saksa

6

1430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rammsu

      Tyhmät kukkahattutädit, kun pilaavat ihmisten elämän väittämällä jotain materiaalia 'Väkivaltaa hehkuttavaksi'. Muumitkin oli meinannut joutua saman kohtelun urhiksi, koska Muumipappa poltti siinä sarjassa piippua. Harmi, että myös Rammstein joutui kanssa kärsimään tuosta. :( Ihminenkin voi olla hullu ilman musiikkia. Rammsteinin rumpali Schneiderkin sanoi, että 'Pitäisikö meidän lopettaa musiikin teko, jos pahat ihmiset pitää siitä?'. Oon samaa mieltä hänen kanssa. Eli onko siinä järkeä lopettaa uran, jos pahat ihmiset pitää siitä?

      • Anonyymi

        Tänne Suomeen ei uskalla tulla enää yhtään kukaan. Aina on joku rakkikoira pahoittanut mielensä. On tämä kummallinen maa, ei asiaa ettei joku ota nokkiinsa! Nykyuikuttajat eivät kestä yhtään mitään!


    • Anonyymi

      Ihmiset ovat kerta kaikkiaan typeriä. Jos nyt telkusta tulee rikosleffa nii heti joku sanoo et "hei.. mä teen ton kas. Mä ryöstän pankin" tai jotai "no waau. Siistii ku toi saa speimaalata seinää. Pitää kans tehä nii"

    • Anonyymi

      Minä kun kuulin Ich tu dir wehin....
      Aloin seksin aikana lyödä kumppania kuten siinä biisissä.

      Ja toi oli sarkasmia. Jonkin täytyy olla niin hullu että väittää jonkun biisin käskeneen tekemään jotain pahaa. Charles Manson sanoi Beatlesin Helter Skelterin innoittaneen hänet käskemään seuraajiaan tappamaan ihmisiä, vaikka itse Beatlesit eivät itse halunneet että joku tappaa jonkun. Charles oli hullu ihan muista syistä eli kuten yks tossa sanoi, niin ihminen voi olla hullu ilman musiikkiakin. Ja Rammsteinille ei noin vain voi ryttyillä!

    • Anonyymi

      Ja narri vapautettiin Saksassa.

      Kaikkihan tietää mikä tämä umpipaskaa musiikkia tekevä pervo on. Rahalla näköjään voi tällainenkin kotirunkkari ostaa itsensä vapaaksi.

    • Anonyymi

      Onko tämä Inferno joku runkkareiden lehti?

      Umpimielisiä junttejahan täynnä kyseinen paskapaperi on läpi historian ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      85
      7681
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      77
      7660
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      166
      6089
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      55
      4996
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4179
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3910
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3642
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3557
    9. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      27
      3495
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      104
      3252
    Aihe