Miten Virosta tulee noin paljon rikollisia?

sirustressfronttieto

Joka vuosi Suomessa pidätetään vähintää sata vorolaista. Vironvenäläisiä ei suinkasn pidätettyjen joukossa juuri näy. Vironvenäläiset asuvat yleensä slummiksi rapistuneessa Narvassa eivötkä ole kykeneviä taloudellisista syistä matkustamaan Suomeen. Mitä iloa on niistä muutamasa kymkenestä oligarkista joilla on jokaiselie virolaiselke niin tärkeät 'uudet autot', jos loput kansasta istuu tiilinpäitä lukemassa ympäri Suomea ja Ruotsia.

3

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neuvosto-Eesti

      Vironvenäläiset ovat tosi ystävällistä porukkaa, mitä heidän kanssaan olen Virossa keskustellut. Jotenkin heistä näkee sen ihmisoikeuksia loukkaavan alisteisen aseman nyky-Virossa. Siksikin olisi tärkeää että Putin ottaisi haltuunsa ikiaikaisen venäläisen tasavaltansa takaisin mahdollisimman pikaisesti ja näyttäisi virolaisille isännän elkeet.
      En ole mitenkään muuten venäjämielinen, olen vain realisti ja oikeudenmukaisuuden kannalla.

      • Neuvosto-Suomi

        Putin saa otta samallaa ikiakaisen venäläisen osan SUOMESTA.Silloin on Sinulla kiva asua sen tosi ystävällisen porukaan kanssaa.


    • tullilletöitä

      Kovan rikollisuuden (huumeet, yms.) lisäksi luultavasti lähes jokainen Suomessa oleskeleva virolainen on verorikollinen. Sitä ei edes yritetä peittää, koska kiinnijäämisriskiä pidetään pienenä. Autoverorikollisuus on ehkäpä yleisin rikollisuuden muoto virolaisilla ja hyvänä kakkosena tulee Suomessa työskentelyyn liittyvä rikollisuus.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe