oli hiukan seisokin kanssa vaikeuksia, eksyi tänne palstalle, ja havaitsin, että tuhansilla muilla, nuoremmillakin kavereilla oli samaa vikaa.
Näin henkinen puoli tuli vahvemmaksi: kyse on aika tavallisesta ilmiöstä, ja jännitys poistui tämän myötä jolloin toiminta rentoutui ja helpottui.
Toinen seikka mikä on auttanut, olen vähentänyt itsetyydytystä aivan minimiin. Korkeintaan 2kert/vko. Tämä herkistää munaa ja vahvistaa sitä kautta erektiota ja pidentää sen kestoa huomattavasti.
Jopa aktin jälkeen pesullaollessanikin vielä hiukan jöpöttää....
nimim onnellinen
Näin henkinen puoli tuli vahvemmaksi: kyse on aika tavallisesta ilmiöstä, ja jännitys poistui tämän myötä jolloin toiminta rentoutui ja helpottui.
Toinen seikka mikä on auttanut, olen vähentänyt itsetyydytystä aivan minimiin. Korkeintaan 2kert/vko. Tämä herkistää munaa ja vahvistaa sitä kautta erektiota ja pidentää sen kestoa huomattavasti.
Jopa aktin jälkeen pesullaollessanikin vielä hiukan jöpöttää....
nimim onnellinen
Vastaukset 10
Vanhimmat
Etkö nyt sitten tule herkemmin?
OOT VARMAAN HOMO!
kyllä panomiehellä puoli tuntia seisoo putkeen kuule helposti, ja sinä aikana vetästään halkiopersettä ainakin kolmesti
joo - onneksi olkoon
miksi sinun täytyy vielä harrastaa itsetyydytystä kun sinulla on nainen. naurettavaa
Viittaan edelliseen kirjoitukseen, jossa ihmeteltiin, miksi mies masturboi, vaikka hänellä on nainen.
On TÄYSIN luonnollista masturboida, oli sitten nainen tai ei.
Masturbointi on hyvä rentoutumiskeino ja sen avulla moni mies ja nainen voivat nopeasti ja aivan omassa tahdissaan tuottaa itselleen hyvää oloa ja tyydytystä. Ei pidä ehdollistaa ja eriyttää seksiin ja masturbointiin liittyviä asioita.
Masturbointi on lyhyesti sanottuna "omaa kivaa" ja seksi partnerin kanssa on "yhteistä kivaa", ei silti, etteikö yhdessä masturboiminen olisi yhtä normaalia.
Toisaalta, en olisi itse varmaankaan koskaan löytänyt omia seksuaalisia mieltymyksiäni ja orgasmin saamista, ellen olisi itse hyväillyt itseäni ja näin kaikessa rauhassa oppinut löytämään minulle sopivat tavat saada nautintoa ...
Ja partneri kiittää. Onpahan asiat oman kroppani kanssa ainakin kondiksessa!
Seksi on iloinen asia ja partnerin kanssa harjoitettava seksi ei sulje masturboinnin iloja pois!
Nauttikaa ihmiset!
Lueppa tästä!
http://www.sunpoint.net/~freakboy/itsesaastutus.jpg
runkatkaa ihmiset ja nussikaa ja syökää d-vitamiinia ja urheilkaa alkoholia ennen nussimista 2-5 paukkua jne pysyy eturauhanen kondiksessa meinaan kun alkaa runkkaamaan.
nim. sairastanut nyt terve 47v mies
Vaikeaa olisi uskoa, että em. kommentin kirjoittaja voisi todellakin olla tuota mieltä. Totuus kun kuitenkin on se, että viime vuosisadan alussa todella uskoteltiin ihmisille, että masturbointi/onanointi on erittäin haitallista ja jopa kuolemaan johtava sairaus. Olen itsekin tähän teemaan perehtynyt vanhojen nuoriso-oppaiden avulla. Nyt on kuitenkin pyritty saattamaan kaikkien tietoon, että masturbaatio l. itsetyydytys on normaalia omaan kehoon tutustumista - näin etenkin nuorilla. Itsetyydytys on normaalia aina - tosin siinä vaiheessa, kun henkilö masturboi useita kertoja päivittäin- on syytä alkaa miettimään jotakin muuta hyvää mieltä/rentoutumista tuottavaa harjoitusta. Kaurapuuro on terveellistä, mutta kyllä sekin tappaa jos sitä ämpäritolkulla päivittäin syö.
Loistavaa alkuviikkoa!
Niitä huumori juttuja ja kuvia.:-)