Kuinka poistaa VW-tuotteet hakutuloksista?

Olen vaihtamassa autoa, ja niitä on kiva selata. Noita viallisia VW-tuotteita kuten Skoda, VW, Audi ja Seat pyörii turhan paljon hakutuloksissa. Olisiko mitään nopeaa keinoa filtteroida ne pois?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sensurointi sopii itsensä huijaamiseen. Myyntiluvut eivät petä. VAG on suosituin autonvalmistaja, eikä syyttä. Hintalaatusuhde on niissä paras, mutta Skoda on kaikista paras.

Äänestä

Jos käytät googlea niin lisää - merkin kohdalle eli suunnilleen näin, mutta ilman lainausmerkkejä. Näin saat suodatettua pois hakutuloksista ja samalla tavalla laitat muutkin pois suodatettavat merkit:
"-Skoda"

Useamman merkin poistaminen ilman lainausmerkkien sisältämistä hakuun:
"-Skoda -VW -Volkswagen -Audi -Seat"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autonostaja kirjoitti:

Olen vaihtamassa autoa, ja niitä on kiva selata. Noita viallisia VW-tuotteita kuten Skoda, VW, Audi ja Seat pyörii turhan paljon hakutuloksissa. Olisiko mitään nopeaa keinoa filtteroida ne pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu