Vein uudehkot vanteet kesärenkaiden asennukseen PT-rengas liikkeeseen Harjavaltaan. Hakiessani vanteet jokainen vanne oli törkeästi naarmutettu. Liikeen omistaja sanoi ettei naarmut ole tullut heillä. (Onneksi on kuvat otettu ennen asennusta). Kävin kysymässä maalarilta mitä fiksaus maksaisi, valitettavan tyly vastaus. Liikaa käsityötä jos tekee kunnolla. Sanoi uusien vanteiden tulevan halvemmaksi. Soitin rengasliikkeeseen pitkä hiljaisuus sitten helvetillinen mutterimopon paukutus korvaan.............................. Rikosilmoitus vireillä.
Vanteet pilalla
12
1026
Vastaukset
- hyvääpalveluasaanut
Käytä pölykapseleita niinku muutkin!
- nykyään_itse_valvon
Ei ole ainoa paikka missä aluvanteet pilataan,nämä ns:kiireapulaiset eivät ole
ilmeisesti kun nähneet jonkun auton alla aluvanteet.Soviterenkaat puuttuu,
vedetään pulttipyssyllä kieroon,käytetää vääriä pultteja.Itsellä kokemuksia
kaikista näistä.Ja kyllä sen peltivanteenkin voi piilata,ja kaikki isossa kejussa
jonka nimi alkaa V kirjaimella.Yli 1500e.vahingot.On ollut turhan kallista,vain
sen takia että on kuulemma kiirus.Kiireellä ei tule muuta kun kusipäitä. - Turvallista_matkaa
Rikosilmoituksen tein. Jos vaikka vähän näpäyttäisi. Rahaa tai korvausta on niiltä turha odottaa. Ei arvannut että olisi selän takana tarvinnut vahtia.
- vannemieskin
oikeuteen vaan,,,,helv. tunarit
- PArengas
Mahtaakohan verot olla maksettu?
- petethetakkiauki
Olen perse auki syy se on kirjanpitäjän
- satulinna--
kapselit kuuluu museoautoihin...=)
- mutterimopo
ja taas näitä huippukuskeja jotka yrittävät maksattaa ajovirheensä muilla. rengaskoneella ei saa tehtyä ns. kanttikivikuviota, valitettavasti.
- Turvallista_matkaa
Oli muuten ajamattomat vanteet.
- nykyää_itse_valvon
Minä sain kyllä Vianorilta asiallisen korvauksen vaurioittuneista vanteista,mutta
vähän töitä se vaati,mutta en täyttä vanteiden arvoa silti ja sitä vaivaa mitä
asentajat aiheutti.Mutta tyydyin 1300e.mikä oli noin kohtuullinen.Sellainen
kohtuu korvaus huolimattomasta työstä.Eli kaksi ilmasta rengas sarjaa.Mutta
vanteet joutui ostaan itte. - Köyhänitkua
Turvallista_matkaa kirjoitti:
Oli muuten ajamattomat vanteet.
Ja aloitusviestissä "uudehkot" ?? Opettele ajamaan, ja mene töihin että on rahaa ostaa uudet vanteet. Tai puhu edes totta.
- apinaakoijataan
Niin olisiko rengas liikkeen köyhyydestä johtuvaa itkua?
Kannattaisi ehkä korvata rengasmiehen aiheuttamat vahingot. Kuka muutenkaan viitsii käydä Tässä liikkeessä kun asiakkaille vaan vittuillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607