laappeenrannasta - saksaan lentäen

jupe49

On valitettavaa ettei kenttämaksuista päästy Ryanairin kanssa sopimukseen mutta on keinoja käyttämättä sekin että peritään erillinen kenttämaksu matkustajilta esim:20€ per.lento edestakainen olisi 40€ ,matkustajia oli yleensä noin 150 per lento , saadaan 40x150 =6000€ kaksi kertaa viikossa 6000x2=12000€ kuukaudessa 12000x4=48000€ vuodessa 48000x12=576000€ edellyttäen että Ryanairin halpayhtiön hinnat pysyy vakiona ja Venäjän asiakasmäärät eivät paljoa vaihtele joka oli aikaisemmilla lennoilla suurin matkustaja ryhmä !Maksu perittäis erikseen matkustajilta joko kentälle tultaessa ennen lentoon lähtöä tai etukäteen perusteena kentän ylläpito !

4

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äläuntanäe

      Ryanairin matkustajat eivät ole valmiita mitään tuollaisia "kenttämaksuja" maksamaan, eihän heillä ole "varaa" ruumalaukkuihinkaan.

      • silzujarza

        Pitää vaan päästä halval malakaan tai alikantteen pilettään! jossei pääse ni mie huuvvan terminaalissa nasaalisti KÄÄÄÄK!


      • kaupoissa-on-tavaraa

        Miksi raahaisin vaatetta ja kamaa Suomesta ulkomaille kun sieltä saa kaikkea mitä matkalla tarvitsen. Aivan hölmöläisten hommaa lähteä matkalle matkalaukku pullollaan kamaa! Vien vain pikkulaukun tai käsilaukun ja ostan kaiken tarvitsemani ulkomailla. Jos niitä ostoksia haluan tuoda Suomeen saan paluulennolle buukattua matkalaukun aivan helposti. Ei mua huvita vieraassa kaupungissa jotain matkalaukkua alkaa raahaamaan.


      • Ei_jatkoon
        kaupoissa-on-tavaraa kirjoitti:

        Miksi raahaisin vaatetta ja kamaa Suomesta ulkomaille kun sieltä saa kaikkea mitä matkalla tarvitsen. Aivan hölmöläisten hommaa lähteä matkalle matkalaukku pullollaan kamaa! Vien vain pikkulaukun tai käsilaukun ja ostan kaiken tarvitsemani ulkomailla. Jos niitä ostoksia haluan tuoda Suomeen saan paluulennolle buukattua matkalaukun aivan helposti. Ei mua huvita vieraassa kaupungissa jotain matkalaukkua alkaa raahaamaan.

        Milloin teet sen ensimmäisen matkasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      97
      4581
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3152
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2889
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      79
      1667
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1460
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1244
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      891
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      24
      881
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      874
    Aihe