Kehottaisin miettimään kaksi kertaa, ennen kuin ostatte tämän alessa olevan hitaskohteen Lallukankujalta Myllypurosta. Meinattiin tehdä se virhe ja ostaa perheen kanssa, kun nyt edullisesti saisi asua mutta sitten kuultiin rakennusvirheistä ja siitä, että lasten leikkiminen pihalla on kiellettyä ja talossa asuu asiaa vahtiva talopoliisi, joka kokee asiakseen kytätä muiden tekemisiä. mieti siis vielä, parempiakin kohteita on tarjolla kuin tämä sähkölinjojen alla oleva rivari. Piha-alue oli miinoitettu kieltokyltein, joten onnea vaan markkinointiin.
ATT:n hitaskohde Lallukankulma
Anneli11111234
3341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen ihmetellyt kuinka on tuokin mahdollista, että melkein 20 kämppää seisoo myymättöminä jo kaksi vuotta ja ai jaaha, siellä siis vainotaankin,siis haloo, sinneppä jäävät mätänemään sitten, jos ei nyt joku keksi niitä alkaa sosiaalisin perustein jakamaan vaikka kodittomille maahanmuuttajille.
Siinä samassa pihapiirissä on tavallisia vuokra asuntoja. Noidenkin jaossa ohitettiin asunnonvaihtoa haluavat kaupungin asunnossa asujat. Järkyttävää kun kaiken maailman toispaikkakuntalaiset ja muilla vuokranantajilla asuvat kuvittelee, että heille pitäisi tarjota heti uusi. Uudet pitäisi tarjota kaupungin kämpästä toiseen vaihtajille. Ja muille sitten pintakorjattuna ne mitä meiltä vapautuu. Noiden aika saada uusi tulee myöhemmin.
Käytiin katsomassa näitä, ja heti kävi kuten täällä varoitettiin. Nuorehko äiti tuli mussuttamaan ettei heidän yksityispihalleen saa tulla. Oltiin keinujen luona lapsen kanssa. Jäi tosiaan kaupat tekemättä, kukaan halua tuollaisia ahdasmielisiä naapureita.