Hei. Olen asunut Tanskassa jo vuosia, joten Helsingin yöelämä ei niin tuttua enää. Olen tulossa ystäväni kanssa Helsinkiin 28.4 ja mietin mihin kannattaisi suunnata torstai iltaa viettämään? Olemme n. 30 vuotiaita naisia. Ystäväni on tanskalainen ja hänen ensimmäinen kerta Suomessa.
Mihin torstaina Helsingissä?
Mihin
2372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Riippuu ihan siitä millaseen baariin haluutte ja mimmosta musiikkia haluutte kuulla :D Haluutteko yökerhoon vai enemmän pubimaiseen baariin vai jotain siltä väliltä? Ja haluutteko kuulla baarissa radiossa soitettavia listahittejä, rockia, hip hoppia tms. vai kenties näiden sekotuksia? Ite en valitettavasti osaa oikeen sanoo mikä olis viihtysä paikka 30-vuotiaille, kun oon ite vasta 18. Googlesta varmaan ainaki arvosteluja lukemalla vois löytyä joku sopiva paikka. Helsingin baarien lisäks on tietysti kallion baarit, joista osa on ihan mahtavia!
Siltä väliltä varmaan paras. Googletin mutta löyty enemmän paikkoja sinkuille ja miten löytää mies, kuin missä mukavaa ja parhaat bileet :D Kalliossa kun olen itse käynyt, niin en ole yhtään "mukavaa" paikkaa löytänyt :D