Minua rupesi vi%¤¤%amaan, kun annoit etuja vain uusille asiakkaille ja unohdit meidät pitkäaikaiset asiakkaat. No tulihan sieltä kirja, jossa joitakin tarjouksia eri liikkeistä, mutta olisi meillekkin kelvannut ilmaiset puheaika ym.ym. tarjoukset. Nyt elisalla ja 7e kuussa pois laskusta.
Kiitos soneralle!
entinen asiakkaasi
7891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Soneran asiakkaan vuodesta -99 ja kohta lähtee liittymä vaihtoon, samasta syystä.
... olin asiakkaana minäkin. Vuonna -85 hankin NMT450:n. Operaattori pysyi samana, vain nimi vaihtui: ensin Tele, sitten Sonera ja TeliaSonera. Syksyllä tuli aika vaihtaa operaattoria.
Kaikki kunnia sinulle matti, että jaksoit olla
niin pitkään Tele-Soneran asiakkaana.
Nyt kun Saunalahden liittymistä jo ilmoittivat aukeamisajankohdan, soittivat TeliaSoneralta, ja tarjosivat TeleFinlandia Saunalahden sijaan, kun huomasivat että ollaan pois siirtymässä.
Ei vekslata enää, sanoin, ja Saunis tulee operaattoriksi ensi viikolla.
Katsotaan sitten jatkoa jos tulee hyviä kylkiäiskampanjoita Soneralta !!!
itse olen ollut erittäin tyytyväinen soneraan. kauan ollut asiakkaana ja sieltä oikein soittivat minulle kun oli voimassa joku vanha ja kallis liittymätyyppi. ilmaiseksi päivittivät kaikki tiedot ajantasalle, kotisoitot ja muut, lisänä vielä muutaman kympin puheaikaetua. tutuille tullut samanmoisia soittoja.
ja vielä yksi kokemus: ystäväperheen kaikilla jäsenillä(4kpl) kaikilla ollut sonera. isä soitti asiakaspalveluun ja pyysi samat puheaikaedut kuin uusilla asiakkailla, muuten uhkasivat vaihtaa operaattoria..ja niinhän he saivat kukin sen 300euroa puheaikaa liittymiinsä.
Minäkin olin uskollinen (siis tyhmä) asiakas muutaman vuoden. Syksyllä päätin etten enää maksa uusien asiakkaiden ilmaisia puheluita ja toppatakkeja. Nyttemmin kuulun itse edunsaajiin ja liittymä vaihtuu aina heti kun huokeampi tai enemmän reppuja ja radioita sisältävä paketti tulee tarjolle.
Leikkiä puhumatta puhelumaksuni ovat laskeneet lähes puoleen entisestä ja näyttää siltä, kilpailun kiristyessä, että tulee vielä laskemaan lisääkin. Vaihtokin on tehty helpoksi, netissä tai vaikka tekstarilla jos on kyse numeronsiirrosta, se sopii minulle.
En enää ala minkään operaattorin vakkariksi vaan ainoastaan hinta ratkaisee. Niin se vain on.
> ainoastaan hinta ratkaisee. Niin se vain on.
Sama juttu työntekijöitä palkattaessa. Eikä Suomeen kannata juuri nyt mitään investoida, ulkomainen sijoittaja vain laihtuisi. Odotellaan hissukseen kunnes operaattorit päätyy roskalainaluokkaan, kassa on tyhjä ja tekniikka alkaa hajota, niin saadaan ostettua kaikki ulkomaille pilkkahintaan. Sitten tuotekehitysporukka yms. pihalle, tarjotaan vain minimipalvelu ja hinnat voikin nostaa kannattavalle tasolle tekniikan uusimiseksi. Yksi operaattori, yksi liittymätyyppi: Ota tai jätä