Ihmettelen

Miksi saat minut aina kertomaan omista ajatuksistani ja elämästäni, vaikka en edes sua tunne kunnolla?
Johtuuko se omista lämpimistä tunteistani sua kohtaan, vai oletko vain niin taitava, että saat naisen kuin naisenkin puhumaan?
Näitä mietteitä taas ikävissäni mietin.
4289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On taitava.

Äänestä

Lopettaa kertomisen, kun ei tiedä

Äänestä

Pääasia että kerroit niistä irl. Täällä tunteesi on yhtä tyhjän kanssa.

Äänestä
  • Niinpä, täällä tunteeni menevät hukkaan, mutta en ole muuta mahdollisuutta saanut niistä kertoa. Tai olen, mutta vastakaiku niihin on ollut kielteinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naiseltamiehelle kirjoitti:

Miksi saat minut aina kertomaan omista ajatuksistani ja elämästäni, vaikka en edes sua tunne kunnolla?
Johtuuko se omista lämpimistä tunteistani sua kohtaan, vai oletko vain niin taitava, että saat naisen kuin naisenkin puhumaan?
Näitä mietteitä taas ikävissäni mietin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu