Päivi Heikinheimo löytyi tänään

hyvä_että_löytyi

11

2666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eirikostatässäkään

      Ilmeisesti katoamispaikan läheltä löytyi, toivottavasti jotain tarkempaa kerrotaan vaikka eihän se sivullisille kuulu.

    • kumma.juttu

      Outo paikka, pellolta löytyi.

    • Ettäsemmosta

      Mistä tiedät, että löytyi pellolta? Ehkä sitä pitkin tuotiin pois.

    • Lusifer11

      Ei ollut mitään "katoamispaikkaa", kun ei kai varmoja havaintoja ole julkistettu, että tuolta olisi ollut. Mutta se jäi kiinnostamaan, että oliko mm.se kassi mukana?! Jos oli niin olikohan siinä mitään ylimääräistä, sillä outoa sellaista kassia pitää mukana tuollaisella lenkillä...

      • olihyvinkin

        Juuri tuolla kännykkä yhdistynyt viimeksi ja käynyt pari päivää aikaisemmin ilmeisesti valitsemassa paikan. Ihan läheltä etsineetkin mistä löytyi. Ei vaan koirat näköjään haista.


    • Reetta-Eveliina

      HS-valokuvien perusteella poliisit seisovat kohdasta jossa pellon laidassa mahdollisesti talvella liukkaan kallion alla metsää viistäen kulkee pakkasellakin vaaraa aiheuttava suurjännitevoimalinja jonka pylvääseen on kiinnitetty keltainen kyltti tekstillä hengenvaara.

    • siimes2

      Mielestäni pitäisi kertoa mistä löytyi myös tavalliselle kansalle ja onko kyseessä sairaskohtaus vai itseaiheutettu- Ei ole oikein että vain virkamiehet perheineen supattavat näitä tietoja. Jos kerrotaan rehellisesti, ei tarvitse spekuloida. On tällä asialla merkitystä jos kantasuomalaisia alkaa enemmänkin pyrkiä metsiin rinkkoineen.

    • epäily

      Eikös siinä ollut asutustakin lähellä jos oli täysin ymmärryksessä olisi osannut hakea apua, eikö? Oliko sittenkin rikoksen uhri?

    • finska.polisen.anmälar

      Toki ottaa rinkan ja kassin mukaansa ja kävelee tapanilasta sipooseen tekemään itsemurhaa jonnekin pellonlaitaan. Ihan helvetin loogista. Siinähän on joku kylmäasema kuulemma lähellä, olisko tullut riitaa ja lähtenyt kävelemään. Ukko tai akka tullu peräsä, huitomista ja tragedia.

      • rikosrikosrikos

        Ei paikalla ole merkitystä kunhan yleensä riittävän rauhallinen, pääsee bussilla lähelle tai mikä onkaan kenelläkin syynä valita, onhan niitä löytänyt vaikka mistä. Jaksanut kävellä tuonne asti, pakkanen tappanut, mahdollisesti nauttinut jotain....Päälle päin ei mitään rikokseen viittaavaa eli rikosta ei epäillä, ruumiinavauksessa paljastuu jos jotain epäilyttävää on. Joulun aika monelle yksinäiselle raskas, kuten tuokin kai oli, 50v lähestyy...masennus kun iskee niin ei siinä ihmeempiä syitä tarvita, hyvä ettei sekoita muita jos itsemurhan tekee.

        Nuoria ihmisiä kun hukkuu kotimatkalla tms niin niissä voi epäillä rikostakin, mutta millä todistat jos ei jälkiä väkivallasta, kamerakuvaa, todistajia tai mitään. Yhtä hyvin voivat olla vahinkoja, mutta jos Päivillä oli kännykkä mukana ja virtaa, olisi voinut soittaa apuakin.


    • ö2ö2ö2ö2ö2

      Taas on kusipää Marjatta58lla & kumppaneilla lässytettävää. Mistä näitä idiootteja sikiää minfoon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      79
      4444
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      50
      3762
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2571
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2051
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1799
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1725
    7. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1547
    8. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1511
    9. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1329
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      46
      1273
    Aihe