KOLME Suomea vihaavaa tyyppiä se kamala Stan Saanila ja Baba ja Jari Tervo
käkättää niitä omia sisäpiirivitsejään.
KAMMOTTAVA ohjelma.
käkättää niitä omia sisäpiirivitsejään.
KAMMOTTAVA ohjelma.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Baba Lybekin rutiinit ja samat kuviot ja äänenpainot alkavat jo tehdä pahaa.
JOS __JOTAIN___ MUUTA__ joskus edes_____
Yksi ehkä eniten surkeutuneista ohjelmista jota olen alusta asti seurannut, nyt enää harvakseltaan toisella silmällä ja korvalla. Älytöntä älämölöä ja omille jutuille nauramista, taitavat pitää katsojiaan pilkkanaan.
sinä sen sanoit selvästi.
Minusta se nyt lopetettu Yle leaks olisi saanut jäädä, tuo Uutisvuoto pitää poistaa.
Ei teitä voi pilkata tarpeeksi....
Uutisvuoto on läpikirjoitettu,eli saanilatervo,ym. ei heitä yhtään omaa vitsiä.
Ongelma ei ole siinä, mitä telkkarista tulee.
Ongelma istuu kaukosäädin kädessä.
Elämässä on 99% enemmän muuta kuin teeveetä eikä se 1% teeveetäkään ole tärkeää. Uutiset löytyy netistä.
Tämä oli hyvä kommentti.
On ihmsellä lupa VAATIA jotain vastinetta maksamilleen YLE-maksuille!
Ala-arvoinen UUTISVUOTO pois!
YLE-leaks on hyvä, Krisse Salminen ja muut ovat hyviä.
(Paitsi se sanojen loput kiekaiseva, se ei ole enää kivaa.)
Miten niin vihaavat Suomea? En minäkään kotimaatani vihaa vaikka pidän isoa osaa suomalaisista sivistymättöminä tolloina rasistisine paasaamisineen.
Sinäkö omasta mielestäsi kuulut pienepään osaan, eli sivistyneisiin.
Ainakaan tuo kirjoituksesi ei siltä vaikuttanut.
Tiedät varmaan sanonnan: "Joka itsensä ylentää, se alennetaan".
Missä kohdassa ylensin? Kannattaa lukea vain teksti ja ymmärtää se eikä luulotella muitten puolesta omiaan. Varsinkin jos rivien välien lukutaito on noin heikkoa.
Tämä ohjelma on myös Suomi nollaa...
Uutisvuoto ...P O I S ... viimeinkin. Yle ykkösen lauantai-ilta on mätä sen takia.
Lisää oli haalittu Suomea vihaavia ja pilkkaavia Stan Saanilan, Baba Lybeckin ja Jari Tervon lisäksi paikalle se Arman Alizad,
Suomea vihaavia ja pilkkaavia en enää SIEDÄ.
Miten YLE-YKKÖNEN on vaipunut TUOLLaiseen saastaan?
Samaa mieltä. Surkeampaa ohjelmaa ei voi olla, Tervo joutaisi eläkkeelle. Suomea vihaavia ja pilkkaavia kaikki kolme, Baba, Saanila ja erityisesti Tervo. Myös vieraat valitaan sillä perusteella, että osaavat pilkata yhtä hyvin Ala-arvoista muka-viihdettä, miksi YLE sallii tuollaista?
nauru kuulostaa siltä kuin lammas tuohelle papanoisi.
Se vasta sietämätöntä onkin.
Kesmökkitiemme varrella on lammashaka, olen joskus kuullut tuon äänen, kuin Stan Saanilan naurua.
Jos "nalle" nyt sitten istuisikin ratin taakse täällä syvästi inhoamassaan maassa, sanonta; "reikä ratissa" saisi aivan uuden ulottuvuuden...
Mutta onneksi hällä on kuljettaja.
Miten niin "inhoaa"? Mistä tuollainen käsitys on kotoisin?
Voi että olette sairaita tyyppejä (tai noh yksi hölmöhän tässä ketjussa keskustelee itsekseen) siis sinä olet umpitollo, mene ja häpeä! Uutisvuoto on älykästä huumoria jota tyhmempi kansanosa ei ymmärrä. Yle leaks on myös mitä mainiointa viihdetä ja täytyy olla todella tyhmä jos ei sitä ymmärrä ja sinä ilmeisesti olet ja varmaan se näkyy sinusta, en tiedä kun en onnekseni ole sinua hölmöä nähnyt!
En pysty katsomaan ko. ohjelmaa. Vaihdan kanavaa, ylimielisiä ja itsekeskeisiä ovat, luulevat olevansa hauskoja, muiden yläpuolella. En ymmärrä varsinkaan politiikkojen ja ihmisten mollaamista. Missä on sivistys ja ihmisarvon kunnioitus. En myöskään lue enkä osta erään henkilön kirjoja nyt, kun näen minkälainen hän on ihmisenä.
Oletko miettinyt koskaan päätöksentekijöitten ylimielisyyttä, itsekeskeisyyttä ja itsensä jalustalle nostamista? Politiikkoja saa ja pitääkin mollata, arvostella ja arvioida. Miksi ei saisi? Eivät ne mitään pyhiä olentoja ole.
Olen katsonut ko. ohjelmaa joskus harvoin, ihan kilttiä meininkiä se on. Muutaman kerran olen katsonut myös torstai-iltaisin tulleen Noin Viikon Uutiset (?) ja se oli vielä parempi. Sellaisia pitäisi olla enemmän jossa suomitaan ja katsellaan yhteiskunnassa tapahtuvia asioita ja juttuja aivan toiselta kantilta. Sarkasmi ja ironia näyttävät aiheet aivan uudessa valossa.
Politiikot paasaavat samoja ideologiasaarnojaan alusta loppuun ja lopusta alkuun vaikka unissaan ilman minkäänlaisia näköaloja ja tajua tulevaisuudesta. Onneksi on ihmisiä jotka uskaltavat ja osaavat nähdä ja esittää asiat toisin.
Kiiskinen2, aivan sama juttu! - En katso enää!
Se on nyt niin nähty.
Yle-leaks on sen sijaan hyvä satiirinen ohjelma.
Pidän sen juontajastakin.
No jopas, minusta paras lauantai- illan ohjelma.
Jäikö kansakoulu kesken?
Uutisvuoto on instituutio, vähän kuten lottoarvontakin. Ministerit ja kansanedustajat vaihtuvat, mutta Uutisvuoto pysyy.
telkkarin käyttöohjeen, ja kake hukassa?
No ota töpseli pois seinästä niin vältyt stressaamasta itseäsi.
Se saakelin Krisse Salmisen juontama Yle-leaks onneksi lopetetaan. Kanamainen muija tuo itseään esille mutta epäonnistuu siinäkin.
Tiesitkö muuten, että se 'Krisse' on fiktiivinen hahmo..
Jos ei hallitse kaukosäädintä ja tv ohjaa ajatusmaailmaa niin onko minulla harkinta kykyä omaan tahtoon.
Jos noita aloituksessa olevia TV-ohjelmia vihaa, niin miksi ihmeessä niitä sitten katselee?
Kyseiset ohjelmat eivät ole niissä esiintyvien henkilöiden kirjoittamia; he vaan esittävät muiden kirjoittamia juttuja.
Minusta he ovat esittäneet hyvin käsikirjoittajien luomia stereotypioita, siispä heille erityiskiitos.
"Krisse" on todella hyvä esittämään "Krisse" nimistä bimboa, hän esittää itsekeskeistä blondi-tyyppiä, joita todella kansan seassa vilisee. Tilastoa minulla ei ole esittää, mutta olen kohdannut heitä ihan riittävästi, että voisi sanoa, että enemmistö tietynikäisistä naimattomista naisista edustaa suhtautumisessaan juuri tuota tyyppiä.
Vaaditaan todellista fiksuutta, jotta pystyy esittämään noinkin luonnikkaasti kansan syvien rivien edustajia.
Ehkäpä niiden ihmisten mieltä ärsyttää noiden stereotyypien esittäminen, jotka ovat juuri noiden stereotyyppien kaltaisia, sillä niitähän tuolla juuri pannaan halvalla.
Kommenttisi on napakymppiosuma. Käsittämätöntä että käsikirjoitetut ohjelmat eivät ole selviö kaikille, lähes kaikki ohjelmathan ovat sellaisia.
Todellakin napakymppi, Krisse on kuin luotu tuohon blondin osaan, vetää hienosti roolinsa ja hänellä on kyky paneutua täysillä ns. bimbon rooliin. Krisse Salminen on oikeassa elämässään kaikkea muuta kuin tuo bimbo roolihenkilö.
Selvähän se, hänellähän oli oma bimbo-ohjelma jo aikaisemminkin,
mutta Krisse Salmisella on tyyliä!
Toisin kuin noilla Baballa ja Stanilla, oi kaamee. En kestä.
On ihmsellä lupa VAATIA jotain vastinetta maksamilleen YLE-maksuille!
Ala-arvoinen UUTISVUOTO pois!
YLE-leaks on hyvä, Krisse Salminen ja muut ovat hyviä.
(Paitsi se sanojen loput kiekaiseva, se ei ole enää kivaa.)