Paras tapa kostaa perättömän ilmiannon tekijälle

Korpilaki-

Antakaas vihjeitä ja neuvoja.

6

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leimaahulluksi

      Tuo julkisesti esiin tosiasiat.

    • kierräkaukaa

      Jos työtehtävien puolesta ei ole pakko olla tekemisissä, niin ei minkäänlaista kontaktia tai reagointia mahdollisiin yhteydenottoihin, lisäksi yhtälailla olla mitenkään noteeraamatta ja sivuuttaa tyystin kaikissa muissakin yhteyksissä. Pyrikimyksenä tässä että häiriköijä vaihtaa uhria, monasti ovat luonnehäiriöisiä, joille kontaktipinta oleellinen, joten sen eliminoiminen saattaa estää tehokkaasti.

      Mihinkään kostotoimenpiteisiin ei kannata ryhtyä, koska kieroutunut häiriköijä odottaa juuri sitä kieli pitkällä että pääsisi lähitaisteluun, ja jos ei ole normaalia omaatuntoa, mikä tahansa on oikeutettua.

    • Kunnallispoliitikko

      Mielenkiintoisia komentteja ja varmasti ihan järkeviä aloin itsekin miettiä kuinka monella on vastaavia kokemuksia ja eräskin kertoi joutuneensa narsistin uhriksi ja aika isostikin ja tuolla narsistilla on jostakin syystä erityisen hyvät välit virkavaltaan joka ikään kuin suojelee ja siunaa hänen tekemisensä joten viranomaisista ei tapauksessaan apua ole.

      Harmin paikka vaan että tuolla narsistilla on käsi asekin ja mitä tahansa voi odottaa. poliisin mukaan ei voi tehdä mitään koska ei vielä ole ampunut ketään mutta ase on aikaisemmin kuitenkin jostakin syystä otettu poliisin haltuun ja palautettu ja lähes välittömästi tuo narsisti esitti uhkauksen tappaa.

    • kikkakakkare

      Tiedän tapauksen, kun politiikkaa harrastava nainen antaa perättömän lausunnon ajatuksella "nuoret kyykkyyn, minä olen aina oikeassa". Toivon että tässä tapauksessa paha saa palkkansa, kunhan tutkinta valmistuu

    • Rosvorobert

      Piksiä maksaa tapauskohtaisesti 200-1000 €.
      Muista että hys mistä syystä joutui teholle, niin ei kukaan ole todisteineen perässä.

    • kuinkakauanvielä

      Ei ihme että ihmiset eivät polta noita huumeiden välittäjiä Pukimässäkin nuorimies myynyt jo ainakin 3v .Ravintoloissa välittää härskisti Malmilla ja lähiympäristössä ikä noin 20v laiha .Ihmisiä tuhoava tyyppi ei koulussa ei töissä hyvin elää siistivaatetus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3175
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1244
    3. 66
      1173
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      978
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      876
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      829
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      809
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      732
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      721
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      688
    Aihe