Eläinlääkäriasemat Tampereella

Tuore-Tamperelainen

Hei! Muutin tässä vähät aikaa sitten Porista Tampereelle. Kyselisin tässä tulevaisuutta kohden mitä eläinlääkäriasemia suosittelisitte/mitä itse käytätte? Tiedän, että tänne tulee monia mielipiteitä ja paikkoja, mutta saisin vähän ees osviittaa mistä päin saa hyvää ja kohtuun hintaista palvelua :) 5v. kissallani on ollut pikkasen hammasongelmia mitä hoidettiin Porissa. Viime käynnillä löydettiin hammaskiveä ja jouduttiin poistamaan 2 mädäntynyttä hammasta mitkä olivat syöpyneet :( Röntgenkuvissa löydettiin vielä 4 lisää alkusyöpynyttä hammasta, mitkä joudutaan tulevaisuudessa poistamaan :( Porissa koko hoito klinikkamaksuineen, toimenpiteineen ja lääkkeineen teki 271€ (eli ei mikään pikku summa ja vielä, kun pitäis 4 muuta poistaa...). Mites on Tampereella? Pyörivätkö hinnat ylempänä, alempana vai aikalailla samoissa? Asun itse Annalassa, mutta olen valmis lähtemään muualle esim. keskustaan päin kunhan vaan julkisilla sinne pääsee. Kiitoksia vielä jo etukäteen! :) Olemme hyvin jo kotiutuneet tänne :)

1

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiekkokissa

      Kovin halvalla mielestäni selvisit hammasjutuista kissasi kanssa.
      Tampereella ei ole kunnallista eläinlääkäriä pieneläimille lainkaan joten kaikki ovat yksityisiä. Itse käytin nuoren kissani hammasasioihin perehtyneellä eläinlääkärillä ja hammasleikkaus kuvineen maksoi yli 600 euroa ja siitä jo pari vuotta.
      Hintoja voi tiedustella etukäteen ja myös hankkia sinne valittuun paikkaan ne entiset kuvat mukaan, kopiona tai jotenkin. Kissallasi on varmastikin FORL sairaus.
      Omani menetti jo kolmanneksen hampaistaan, vaikka hammaskiveäkään ei ollut nimeksikään. Annalan suunnasta voi myös katsella Kangasalan tilannetta.
      Nyt kannattaa perustaa säästöpossutili kissan hammashoitoa ja muuta hoitoa varten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6725
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6378
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      136
      5304
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      49
      4181
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4019
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3560
    7. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      132
      3510
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      172
      2965
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2839
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      62
      2681
    Aihe