Olen kuunnellut öisin,kuinka ajelet moottori ulvoen ja renkaat laulaen,sinulle liian tehokkaalla autolla.Otat hienosti huomioon muut ihmiset järjestäen meille hienoja rallitapahtumia yöllä. Harmikseni en tiedä nimeäsi,puhelinnumeroasi,tai osoitettasi,jotta voisin lähettää fanipostia sinulle.Ehkä tätäkautta saan yhteystietosi selville?
BMW SANKARI.
Anneli222
2177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Olen kuunnellut öisin,kuinka ajelet moottori ulvoen ja renkaat laulaen,sinulle liian tehokkaalla autolla.Otat hienosti huomioon muut ihmiset järjestäen meille hienoja rallitapahtumia yöllä." Tuo on väärä asenne koska:
1. Mitä nuorempana ajotaidon hankkii sen parempi.
2. Komennusmiehet, yksityisen sektorin usean alan ihimiset ja yrittäjät, pääkaupunkiseudulla kehäteitä käyttävät tarvitsevat kaikki kykyä nopean ajon taitoon. Työ voi olla niin tiukasti aikataulutettua, että Etelä-Suomeen työmaille lähdetään sunnuntaina aamuyöllä ajamaan ketunreittejä keskinopeutena 150 km/h talvella. Kuopiosta Kanavuoreen pitää päästä tunnissa ja Helsingistä Turkuun kolmessa vartissa.
3. Autobahnilla nopeudella 150 km/h olet kaistalla, jolla muut menevät ohi ja rekkojen ohi pitää mennä osaavasti, koska saattavat yrittää estää ohituksia ja näyttävät ohittajille keskisormea.
4. Vanha sanontá kuuluu, että se ei ole mies eikä mikään, joka ei kahta markkaa aja (200 km/h) ja ralliprofessori Matti Urrilan mukaan autoilun keskeisimpiä kysymyksiä on se, riittääkö 400 hv vai vielä sata tykö?
5. Parempi harjoitella hiljaisen liikenteen aikana.
6. Laittomat alamäkikilpailut ovat olleet Manner-Euroopassa muotia jo kauan ennen Japanin driftaamista.
lähdetkö anneli kyytiin? keksitään jotain mukavaa?