alkkikselta jalat makaroonia

MikäänEiAuta

sukulainen juonu yli 40v. kyseessä on nais henkilö. työpaikka meni 21v. sitten. oli kännissä töissä ei suostunut menemään hoitoon otti loparit.
ollu välillä selvänä.kun ottaa alkoa. ottaa niin paljon että taju menee kankaalle.
monesti sammuu kaupungille. poliisit kuskannu pahnoille selviimään. myös kaupan henkilökunta kuskannu kotiin. tällä henkilöllä on kännissä jalat aivan makaroonia ei pysy pystyssä. humalatilan aikana. taitaa olla jo ryypänny ihtesä rapakuntoon. saattaa olla jo sisuskalut sökönä. tää nainen on nyt 66v. pelkään koska tulee soitto . hänestä on aika jättänyt. henkilö ei myönnä olevansa holisti. eikä ole koskaan hakeutunut mihinkään hoitoon.

3

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onko-sinulla-ratkaisu

      Mitä jos kertoisit vain itsestäsi. Mielestäni tänne ei tarvita kertomuksia, kuinka joku tuttava tai sukulainen örveltää, vaan omakohtaisia ongelmia, huom, o m a k o h t a i s i a.

      Älä levittele toisten asioita. Näitähän riittäisi kaikilla, mutta nyt ollaan perimmäisten kysymysten äärellä, kuinka siitä itse selvitään?

    • itse_olen_raitis

      Yllättävän sitkeä nainen. Yleensä muijat juo itsensä hengiltä muutamassa vuodessa eikä puistojen penkillä siksi näe kovinkaan montaa saati vanhaa puliakkaa.

      • suvakkimummot-ry

        Minä olen jo 70 ja risat. Olen juopotellut tasaisesti olutta kittaamalla, vuosikymmeniä. Pahin ongelmani onkin nyt ylipaino. Olut lihottaa ja tekee myös nälkäiseksi. Pitsat ja hampurilaiset maistuvat vähän liikaakin.
        Raitistumista olen yrittänyt monesti, mutta ei se onnistu millään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      143
      6334
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      72
      5261
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      122
      2491
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2286
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2048
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1396
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1208
    Aihe