Koulu eriarvoistaa lapset. Kaikilla ei ol varaa koulun "retkiin" ulkomaille ja leirikouluun. Saatanan tyhmää porukkaa ko ehdotetaan ja hyväksytään tommone touhu.
Koulusta taas
4
548
Vastaukset
- kakkaahousussa
Ja sää vaan vingut ku joku vinkulelu
- maksanvainomatlasku
Kyllä kokoomuslaisilla ja kepulaisilla varaa on kun elävät tukiaisilla ja veronkierrolla, mutta ei tavallisilla työtätekevillä veronmaksajilla, kun joutuvat maksamaan jo edellämainittujen luuserien elämän.
- Kapias.opettajat
Ainahan koulu on sortanut köyhällistön lapsia. Rikkaiden lapset on erityis asemassa kaikkialla,siksi on heikonpiosaisten luettava ja valmistuttuaan astuttava samaan kastiin,niin sitten hänen lapsens saavat parenman elämän. Sorto ei lopu vaan pahenee.
- Kostoelää
Ihmeellistä syyttelyä ja kiusaamista koulumaailmassa vanhempien taholta. Syytetään koulua ja toisten lapsia. Vaaditaan jopa toisten lasten erottamista koulusta! Kaikki vain siksi, että omassa päässä on vikaa. Keskittykää nyt hyvänen aika omiin asioihinne ja antakaa koulun ja perheitten hoitaa omat asiansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1332686Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2562254Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?171383- 1151042
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar204993- 91970
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13882Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La52774Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50731Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.274716