mitä sekin sitten tarkottaa?
naisten sielunelämä,
voitko.selittää
16194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pätemisen tarve, se se kyllä on.
Isä perkas kaloja. Tutkin niitä perkausjätteitä. Kyselin aina, että mikä tään ja mikä tää. Kauan aikaa uskoin, että uimarakko oli kalan sielu.
En tiedä, voisiko tuolla olla tekemistä aloittajan kysymyksen kanssa, mutta putkahti vain mieleen.
Ehkä kalan uimarakolla voi olla jotain samaa merkitystä kalalle, kuin sielulla naiselle...
Oisko ollu se saatanan Hampikala, voi vittu sentään.
En tienny että naisilla on uimarakko. Joka päivä oppii uutta.
Monet kesät haisevia perkausjätteitä penkonut minäkin. Toimenkuvaani kuului sielun puhkaiseminen fileerausveitsellä :D
Nukuitko bilsantunnilla?!
Mites se tölkkien keräily ja pyöräteiden siivous?
Mietin, miten minulle käy, kun tuon perkausjutun lisäksi pesin jo lapsena paineella poronsarvien kallokuopasta aivo mössön pois. Sarvet oli irrotettu sahaamalla poron kallon yläosasta niin, että sarvet lähtivät siihen mukaan. Sarvia turistit ostivat koristeeksi seinilleen. Tuleekohan minusta kostoksi poro seuraavassa elämässä?
Tulee por......no!
Sitten oli myös niitä kamalan haisevia seisoneita poron koipia, joita nyljettiin. Liotettiin alunassa ja nostettiin narulle kuivumaan. Niistä tuli kuivuttuaan sellaisia ihan kovia, kuin kuiva kapakala, mutta haju lähti.
Tuon jälkeen sellaisella muokkauskoneella, jossa oli pyörivä tela pehmiteltiin nahkaa, jotta siitä tuli puhdas ja pehmeä. Vatti älyttömästi käsi voimia tuo muokkaaminen.
Nahasta sitten ommeltiin kaikenlaista. Nutukkaita yms.
Naisena en osaa vastata, millainen on naisen sielunelämä, joka on ollut tekemisissä muokkauksen kanssa ja sisäelinten, sekä niiden hajujen kanssa. Varmaan melko maanläheinen.
Meni vaan ohi se kohta. Oli siitä jossain. Sikiöstä uimarakossa.
Mikä on Vatti? Hatti Vattiko?
www.nutukka.org Tämä on nutukkaa.
Vaati. Samahan se on kirjoittaa tottakin, koska sitäkin pidetään valheena. Tämä palsta on siitä erikoinen, että totuuskin väännetään täällä valheeksi. En anna tälle juuri enää arvoa. Hupipalstana pidän.
Kaikki käännetään väärinpäin. Tympääntynyt tähän. Hyvää yötä!
Tulee mieleen ns. tippaleipäaivot, joissa voi samanaikaisesti olla useampia prosesseja meneillään lopputuleman laadusta tinkimättä. Tämä oli (todella huono) vitsi, myönnän.
En tiedä naisista, mutta miehillä voi olla vain yksi ajatus kerrallaan päässä. Useampi ajatus laittaa sielun myllertämään.