koirakasvattajat

Onko ihan normaalia että koirakasvattaja on ylikiinnostunut kaikista koiristaan (näyttelyt, jalostus jne)? Siis löytyykö kasvattajia jotka myyvät rotukoiria ihan vain kotikoiriksi tavalliseen kotiin/perheeseen ilman kummempia sitoumuksia??
4161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Löytyyhän noita, tottakai se taas riippuu kasvattajasta ja koiran suvusta, mut nää jutut aina sovitaan ennen luovutusta.

Äänestä

Me otettiin rotukoira kennelistä. Sovittiin nimenomaa että kotikoiraksi. Nyt vuosia myöhemmin kasvattajalta kauhea poru siitä ettei ole käynyt näyttelyissä tai tapahtumissa!! Todella ikävää..

Äänestä

Tosi.fi ja keltainen pörssi ainakin on sellaisia myyntikanavia, joissa kukaan ei jälkeenpäin kysele pentujensa perään.

Äänestä

No se on kyllä totta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koiraakatsomassa kirjoitti:

Onko ihan normaalia että koirakasvattaja on ylikiinnostunut kaikista koiristaan (näyttelyt, jalostus jne)? Siis löytyykö kasvattajia jotka myyvät rotukoiria ihan vain kotikoiriksi tavalliseen kotiin/perheeseen ilman kummempia sitoumuksia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu