Ylen tietojen mukaan kauan käyttämättä ollut aikaisemmin Koli Kolmosen nimellä Pieliselläkin seilannut ja Nurmesta kotisatamanaan pitänyt alus on palaamassa takaisin Pieliselle. Sisävesien suurin 57 metrinen alus on tietojen mukaan tulossa muuhun kuin risteilykäyttöön ja on nyt korjauksen alla siirtyäkseen telakalle suurempaan remonttiin.
Koli kolmonen palaamassa
näyttäväalus
4
146
Vastaukset
- ootsie
Ketä vittu kiinnostaa siun koli kolmoset.
- eialapäänjuttuvoiharmi
Laivat,Pielinen ja vesikuljetukset on aina kuulunut Nurmeksen historiaan joitakin katkoja lukuunottamatta. En ihmettele yhtään,että vesiliikenne on hiipunut,kun kuuntelee kannanottoja. Aikoinaan kaikki rahti kulki kesäisin vesiteitse Nurmekseen,kun ei ollut junarataa,eikä kunnon teitä.
- eikaisentäänkö
Olikohan "ootsie"jutun kirjoittaja homo,kun tuollaista tekstiä suoltaa.
- MarttiOlavi
On homo!"ootsie"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085269Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233571SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun453180SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343158Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062390SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150