Nevs poistaa vanhoista Saabeista moottorin ja laittaa tilalle sähkömoottorin. Nyt Suomesta tulee kova kilpailija Nevsille. Kohde on luotettavaksi tunnustettu Corolla farmari, josta tehdään samalla tavalla sähköauto moottori poistamalla. Lopputulos on huomattavasti kehittyneempi kuin Nevsillä.
http://www.sahkoautot.fi/autot:saehkoeinen-toyota-corolla
Nevsille kova kilpailjia
12
216
Vastaukset
- KaleVisaPetteri
Kai se on sitten uskottava ... Corolla on tulossa takaisin. Hyvä juttu. Saab on aina ollut paalipeli.
- SaabFromChina
Tämä on päivän paras uutinen. Saab on Saab, Pohjolan huonoin brändi ja häpeäikoni. Hyurraa !
- Saabbisti
Biokaasu Hybridi ois aika hyvä ladattavalla versiolla ettei jää yhtä säälittäväksi kuin Saab.
- ela23
Saabin aihioita saa nyt halvalla. Mitä kiinalainen sähkömoottori-akku-paketti mahtaisi maksaakaan 2009 Saabiin, josta oma tekniikka alkaa olla ehtoopuolella.
- saabbisti
Vanhat Saabit "tehtaalla" esittelyssä
http://www.kuusakoski.com - Manageeringiä
Miten niin viimeinkin ? Täähän menee aivan aikataulun mukaisesti. Parisataatuhatta Saabia on jo paalattu tänä vuonna ja loputkin on menossa Kuusakoskelle. On se kova toi Saabi vaikka onkin pelleiltään pehmeä.
- Lljhghjkl
Saab tulee takaisin Kuusakoskelle, bravo !
- DanBHansen
Tämä on tämän viikon paras uutinen: Saab tulee takaisin Kuusakoskelle. Ja mikä parasta uudella 6 voltin sähköparistolla varustettuna. Sehr gut !
- Huli-Vilis
Saabin pallauskampanja kerää huomiota ympäri maailman. Aloitetaan Suomesta, Talouslehti pitää Saabin paalaustilannetta hyvänä ja Kuusakosken tilauskantaa erinomaisena.
http://www.taloussanomat.fi/autot/2016/04/08/viimeiset-saabit-paalaukseen/20163818/304?pos=related - Kauko-P-aasi
Oho, että Kuusakoski on jo saanut 300000 Saabia paalattua. Aika hyvin, vai mitä.
- Lljhghjkl
Päivän paras uutinen: HIFK hävis !
- tojohojo
Jos noista pitäisi valita niin mieluummin Toyota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25217397Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18012368Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706150MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214975Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694965Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.314074Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta953652Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja323647NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413151Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119