Muminaa..mietteitä ja jupinaa..
Jaksaakohan sitä vielä yrittää löytää sitä oikeaa naista elämään? Jokin aika sitten olin vielä erään kanssa, jonka kanssa tuli oltua noin 8kk. Facebookista löysin vanhan tuttavuuden tai no joskus samoissa bileissäoltiin vuonna yks ja kaks. Sekin sitten lähti. Taas yksin.. ja kuinka kauan?
Baarissa hyvän päivän tuttuja, muilla perheet tai asuvat muualla, tai ryyppäävät tai ovat yksin maalla.. jonne mäkin pyrin. Miten ja milloin ja minne? Ja vielä yks kysymys niin kenen kanssa? Vai alanko sitten tosiaan erakoksi? Yksinäisyyteni syy on enimmäkseen naisen puute. Kuka muuten ihmisiä jaksaa? Kun katsoo esimerkiksi sukua ja sen sellasta sekoilua.
Jos ois töitä tai vois tehdä niitä yksin tai eläinten parissa. Maalla ja omassa verstaassa. Ja ois NAINEN.. jolle tehdä ruokaa wanhanajan leivinuunilla..tai leipoo pizzaa ja leipää.. tasapuolisesti nainen joskus mullekin. Unelmia ja köyhäilyy. Maaseutuu ja luontoo. Oikeeta elämää.
Yksin vai yhdessä?
0
62
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351061Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19865Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154695Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13680- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185631- 33550
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538
