Srisuksant Resort ja ostoskeskukset

chillaillaan

Millasia kokemuksia löytyy lentokentän suunnassa olevista Tesco Lotus, Big C ja Outlet village- ostoskeskuksista? Viime reissulla jäi käymättä ja loppuvuodesta kun ollaan menossa uudestaan niin mietin onko käymisen arvosia paikkoja vai voisko senki ajan käyttää singhan juontiin ;) Meneekö busseja suoraan sinne suuntaan?

Ja sitten kaipailen tuoreita kokemuksia Srisuksant Resort-hotellista mikä on nopparathin alkupäässä..Onko hyvät allasalueet ja aamupala jne :)

3

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aija1985

      Hotelli on mielestäni hyvä. Allasalueita on kaksi, uudella ja vanhalla puolella. Aamupala normaali hotla aamiainen, ei valittamista. Olen majoittunut ko. hotlassa 3x kertaa, 2 kertaa vanhalla ja 1 kerran uudella puolella. Viime kerralla huoneesta varastettiin noin 500e rahaa, joten tuo kerta jäi viimeiseksi ko .hotlassa. Muutoin olisimme varanneet hotlan ensi talven reisullekin.

    • chillaillaan

      Ok. Kiitos vastauksesta! Pitää olla siis tarkkana ettei jätä levälleen sinne mitään..tosin ei oo tapana muutenkaan yleensä. Safety box varmaan löytyy kans.. Omituista kyllä että varastetaan, yleensä Thaimaassa ei tarvi pelätä et siivoojat pöllis mitään..
      Oliko se uus puoli parempi ku vanha? jos toivois huonetta sieltä puolelta :P meillä on kyllä ihan perushuone varattuna..

    • Aijuska1985

      Hei. Uudella puolella allas on parempi ja huoneet uudemmat. Vaikka huone olisi vanhalla puolella niin uuden puolen allasta voi käyttää. Joo, hieman outoahan tuo varkaus juttu oli ja sitä hotellinkin puolesta selviteltiin, mutta kun huoneissa ei ole kameraa, niin ei voitu keneenkään syytettä kohdistaa, koska oli epävarmaa minä päivänä rahat oli hävinnyt. Safety box on hotellilla respassa.

      Kyllä meilläkin opas ihmetteli, että miten tuon tasoisessa hotellissa voi olla varkauksia ja hänen mukaan varkaudet Aonangissa on todella harvinaisia. Itse olen Thaimaassa matkannut lähes 10 kertaa ja ikinä aiemmin ei ole mitään viety.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      336
      5351
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2707
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1885
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1581
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1543
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1464
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe