Srisuksant Resort ja ostoskeskukset

chillaillaan

Millasia kokemuksia löytyy lentokentän suunnassa olevista Tesco Lotus, Big C ja Outlet village- ostoskeskuksista? Viime reissulla jäi käymättä ja loppuvuodesta kun ollaan menossa uudestaan niin mietin onko käymisen arvosia paikkoja vai voisko senki ajan käyttää singhan juontiin ;) Meneekö busseja suoraan sinne suuntaan?

Ja sitten kaipailen tuoreita kokemuksia Srisuksant Resort-hotellista mikä on nopparathin alkupäässä..Onko hyvät allasalueet ja aamupala jne :)

3

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aija1985

      Hotelli on mielestäni hyvä. Allasalueita on kaksi, uudella ja vanhalla puolella. Aamupala normaali hotla aamiainen, ei valittamista. Olen majoittunut ko. hotlassa 3x kertaa, 2 kertaa vanhalla ja 1 kerran uudella puolella. Viime kerralla huoneesta varastettiin noin 500e rahaa, joten tuo kerta jäi viimeiseksi ko .hotlassa. Muutoin olisimme varanneet hotlan ensi talven reisullekin.

    • chillaillaan

      Ok. Kiitos vastauksesta! Pitää olla siis tarkkana ettei jätä levälleen sinne mitään..tosin ei oo tapana muutenkaan yleensä. Safety box varmaan löytyy kans.. Omituista kyllä että varastetaan, yleensä Thaimaassa ei tarvi pelätä et siivoojat pöllis mitään..
      Oliko se uus puoli parempi ku vanha? jos toivois huonetta sieltä puolelta :P meillä on kyllä ihan perushuone varattuna..

    • Aijuska1985

      Hei. Uudella puolella allas on parempi ja huoneet uudemmat. Vaikka huone olisi vanhalla puolella niin uuden puolen allasta voi käyttää. Joo, hieman outoahan tuo varkaus juttu oli ja sitä hotellinkin puolesta selviteltiin, mutta kun huoneissa ei ole kameraa, niin ei voitu keneenkään syytettä kohdistaa, koska oli epävarmaa minä päivänä rahat oli hävinnyt. Safety box on hotellilla respassa.

      Kyllä meilläkin opas ihmetteli, että miten tuon tasoisessa hotellissa voi olla varkauksia ja hänen mukaan varkaudet Aonangissa on todella harvinaisia. Itse olen Thaimaassa matkannut lähes 10 kertaa ja ikinä aiemmin ei ole mitään viety.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      801
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      776
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      728
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      720
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      690
    Aihe