Millasia kokemuksia löytyy lentokentän suunnassa olevista Tesco Lotus, Big C ja Outlet village- ostoskeskuksista? Viime reissulla jäi käymättä ja loppuvuodesta kun ollaan menossa uudestaan niin mietin onko käymisen arvosia paikkoja vai voisko senki ajan käyttää singhan juontiin ;) Meneekö busseja suoraan sinne suuntaan?
Ja sitten kaipailen tuoreita kokemuksia Srisuksant Resort-hotellista mikä on nopparathin alkupäässä..Onko hyvät allasalueet ja aamupala jne :)
Srisuksant Resort ja ostoskeskukset
3
278
Vastaukset
- Aija1985
Hotelli on mielestäni hyvä. Allasalueita on kaksi, uudella ja vanhalla puolella. Aamupala normaali hotla aamiainen, ei valittamista. Olen majoittunut ko. hotlassa 3x kertaa, 2 kertaa vanhalla ja 1 kerran uudella puolella. Viime kerralla huoneesta varastettiin noin 500e rahaa, joten tuo kerta jäi viimeiseksi ko .hotlassa. Muutoin olisimme varanneet hotlan ensi talven reisullekin.
- chillaillaan
Ok. Kiitos vastauksesta! Pitää olla siis tarkkana ettei jätä levälleen sinne mitään..tosin ei oo tapana muutenkaan yleensä. Safety box varmaan löytyy kans.. Omituista kyllä että varastetaan, yleensä Thaimaassa ei tarvi pelätä et siivoojat pöllis mitään..
Oliko se uus puoli parempi ku vanha? jos toivois huonetta sieltä puolelta :P meillä on kyllä ihan perushuone varattuna.. - Aijuska1985
Hei. Uudella puolella allas on parempi ja huoneet uudemmat. Vaikka huone olisi vanhalla puolella niin uuden puolen allasta voi käyttää. Joo, hieman outoahan tuo varkaus juttu oli ja sitä hotellinkin puolesta selviteltiin, mutta kun huoneissa ei ole kameraa, niin ei voitu keneenkään syytettä kohdistaa, koska oli epävarmaa minä päivänä rahat oli hävinnyt. Safety box on hotellilla respassa.
Kyllä meilläkin opas ihmetteli, että miten tuon tasoisessa hotellissa voi olla varkauksia ja hänen mukaan varkaudet Aonangissa on todella harvinaisia. Itse olen Thaimaassa matkannut lähes 10 kertaa ja ikinä aiemmin ei ole mitään viety.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37940- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780