Mulla on paha olla!!!

En vaan jaksa enää hymyillä väkisin. Haluun hymyillä puhtaasta onnesta ja ilosta...
17393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Pienistä iloista kasvaa kaunis polku kirjoita hyvät asiat päiväkirjaan. Kuinka autoit ja tuli olo tai oli onnea tai joku sanoo aurinkoiseni kauniisti sinulle.
Huomaat olevasi aina iloisempi kun luet saatekaaripäiväkirjastasi kauniita muistoja ja muistelet.

Lapseni sanoi minulle"äiti mennäänkö katsoon yhdessä tähtiä"

Äänestä
  • Unohdat kauniit asiat mutta väistyy varjo tieltä kun muistelet.

    Äänestä

Miksi sun pitäisi hymyillä väkisin? Eihän kukaan sitä toisilta odota joten miksi vaatisit itseltäsikään. Itke ääneen niin eivät enää kuvittele sua onnelliseksi ja voit unohtaa roolit, kokeillut, toimii.

Äänestä

Pahan olon jälkeen vasta oikein tajuaa, mikä merkitys on erilaisilla tunteilla.

Ilman yön pimeyttä ei voi arvostaa päivän valoa, ilman myrskyä ei koe helpotusta päästessään tyyneen, ilman pakkasta ei osaa arvostaa lämpöä...

Jatkuva paha olo, pimeys, myrsky, nälkä, ikävä ja yksinäisyys saattaa kyllä musertaa herkän ihmisen...

Toivon - ja uskon - että vielä löydät puhtaan onnen - jostakin.

Itsestäsi, jostakin toisesta ihmisestä, luonnosta, musiikista, kirjasta...

Mahdollisuuksia on monia, vaikkapa urheilusta tai kuntosalilta...

Olen varma, että löydät!

Äänestä
  • Tai voi yrittää oksentaa sen pahan olon kerralla pois käymällä vessanpöntöllä, kuten eräässä John Carpenterin kauhuelokuvassa, jossa näytteli myös Alice Cooper, en taida muistaa tuon elokuvan nimeä oikein... Prince of Darkness, by John Carpenter, jos en aivan väärin muista.

    Äänestä

  • oksennapahaolopois kirjoitti:

    Tai voi yrittää oksentaa sen pahan olon kerralla pois käymällä vessanpöntöllä, kuten eräässä John Carpenterin kauhuelokuvassa, jossa näytteli myös Alice Cooper, en taida muistaa tuon elokuvan nimeä oikein... Prince of Darkness, by John Carpenter, jos en aivan väärin muista.

    https://www.youtube.com/watch?v=pYVOrzv61Yg

    R.I.P Prince Rogers Nelson (7.6.1958-21.4.2016)

    Äänestä

Väkisinhymyilijät ovat teennäisiä ja epäaitoja, heihin on usein vaikeaa saada syvempää yhteyttä. Jos ei hymyilyttää niin hymyile, jos ei hymyilytä niin älä hymyile. Näyttäisi siltä että ajattelet paljon mitä muut sinusta ajattelevat ja minkälaisen kuvan itsestäsi annat. Se ei kannata! Anna tilaa itsellesi ja sille mitä ajattelet.

Äänestä
  • Siis jos hymyilyttää niin hymyile, jos ei hymyilytä niin älä hymyile.

    Äänestä

ajattelepa näin..sinä olet sinä! Ei sinun tarvitse olla mitä muut haluaa..teet mikä sinusta tuntuu oikealta fuck the others..elämäsi on sinun..Itse tein tuon virheen..yritin olla mitä muut haluaa..

Äänestä
  • Miten pystyit muuttumaan? Mikä auttoi? Jos haluat kertoa..

    Äänestä

  • Teet miltä sinusta tuntuu..vaikka minusta tuli toivoton tampio parempi varmaan kysyä terävämmiltä..joo vittu nääs

    Äänestä

Minulla taitaa asua joku aika jännä tosiaan pitkäsäärinen ystävällinen blondi... mitä sillekään aina uskaltaisi sanoa... jotain hauskaa kai aina pitäisi keksiä jos häntä näen sattumalta.

Äänestä

Varmasti sieluun sattuu valehdella että kaikki on hyvin.

Äänestä

Minua ihastuttaa vähän joku tyttö joka asuu lähellä, kun menen nukkumaankin, niin jotain että milloin hän on herännyt aamulla tekemään normaaleja elämisen ääniä lähistöllä.

Hassuja ihastelmien ajatelmia.. mutta niin noniin, sinänsä aika hauskaakin.

Äänestä

Toteutukoon toiveesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


77777 kirjoitti:

En vaan jaksa enää hymyillä väkisin. Haluun hymyillä puhtaasta onnesta ja ilosta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu