Näyttää Saabien suosituin tuunausmenetelmä tällä hetkellä olevan Saabin merkkien ja logojen poistaminen ja auton muuntaminen näyttämään joltain muulta kuin Saabilta. Pari aika onnistunuttakin tekelettä on tullut vastaan. Aina niistä jostain kuitenkin alkuperä on paljastunut.
Saabin tuunausta
5
183
Vastaukset
- Ting-Tong
Saab on sellainen julkinen häpeä, ettei ihme, että merkit revitään pois.
- tuninki
Mitä uutta tuossa on? Ainahan merkinnät lähtevät ensimmäisenä, kun autoa aletaan tuunaamaan. Jopa paremmistakin automerkeistä kuin Saabista.
- ErkkiAmiksesta
Saabit ovat halpoja, mutta eivät haluttavia autoja. Saabin merkit vaihdetaan Opel Vectran merkkeihin. Nehän ovat samoja autoja muutenkin.
- BioPoweristi
Opel Vectra lopetettiin 7 vuotta sitten mutta Saab senkun porskuttaa edelleen. Markkinat valitsee, parhaat jää jäljelle kuten Saab ja Porsche. Molempia tehty mm. Valmetin autotehtaassa Ukissa.
- ErkkiAmiksesta
BioPoweristi kirjoitti:
Opel Vectra lopetettiin 7 vuotta sitten mutta Saab senkun porskuttaa edelleen. Markkinat valitsee, parhaat jää jäljelle kuten Saab ja Porsche. Molempia tehty mm. Valmetin autotehtaassa Ukissa.
Opel porskuuttaa melkoisessa nosteessa. Saab meni konkurssiin ja on jo täysin unohdettu takavuosien rupumerkki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4173097SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis692387Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj792026Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1231758- 1431647
- 721268
Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2931086Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li141063Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021049- 41909