2 kerroksinen DVD-/+ RW

Onko noita 2 kerrosisia levyjä vielä missään muualla myynnissä kuin nettikaupoissa? En oo ainakaan mistään kaupasta löytänyt!
6292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

en tiedä onko niitä myynnissä mutta tiedän että ne on helkkarin kalliita. Kannattaako ostaa kallista kaksikerroksisita kun pari tavallista saa paljon halvemmalla? Mahdollisen epäonnistuneen levyn aiheuttama vahinkokin pysyy pienempänä.

Äänestä

Gigantti myy ainakin Turussa, hinta oli n.12€/kpl.

Äänestä
  • Ootkos ihan varma et ne oli RW levyjä eikä R levyjä ja muistatko oliko merkki Verbatim vai joku muu?

    Äänestä

  • ärwee kirjoitti:

    Ootkos ihan varma et ne oli RW levyjä eikä R levyjä ja muistatko oliko merkki Verbatim vai joku muu?

    Kyllä ne R levyjä tosiaan oli :D Tuli luettua otsikko liian hätäseen. Sorry vaan.

    Äänestä

Saahan niitä kaupoista.

Äänestä

siitä kuka tuossa 2-kerroslevy bisneksessä vetää välistä? Leffayhtiöt? Olisi kiva kun joku kertoisi vähän noiden levyjen hinnanmuodostuksesta. Fyysisestihän niissä ei ole muuta ero kuin toinen heijastava kerros, eli valmistuskulut eivät voi olla
paljoa 1-kerros levyjä korkeammat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saako mistään? kirjoitti:

Onko noita 2 kerrosisia levyjä vielä missään muualla myynnissä kuin nettikaupoissa? En oo ainakaan mistään kaupasta löytänyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu