Tiäks mimmi

et toi on vaarallista pitää tota vessas ikkunaa auki tollee! Joku ihailijas saattaa kiivetä sisäl ja tulla tsiigaan sua!
24435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Pidän auki sitä vaan sillon kun mulla ripuli ja haisee tosi pahalta, ei kukaa haluu sillo kiivetä.

Äänestä
  • Tol mimmil on lauantait siivouspäivii. Silloi jos aamupäiväst kävelee ohi sil on aina auki toi ikkuna. Pesee lattioit ja nii kärsimätön mimmi et ei jaksa venttail vaa tuulettaa jotta lattiat kuivuu. Mää tiän.

    Äänestä

  • morjestapöytään kirjoitti:

    Tol mimmil on lauantait siivouspäivii. Silloi jos aamupäiväst kävelee ohi sil on aina auki toi ikkuna. Pesee lattioit ja nii kärsimätön mimmi et ei jaksa venttail vaa tuulettaa jotta lattiat kuivuu. Mää tiän.

    Nii, krapulassa täytyy siivota ku haisee nii pahalle.

    Äänestä

  • mimmilt kirjoitti:

    Nii, krapulassa täytyy siivota ku haisee nii pahalle.

    Emmää usko et sil krapulaa ku ei se oo ollu missää. Mimmil on soppailus massit kulunu kuiviin nii ettei se oo kuukauteen lähtee baanal. XD

    Äänestä

  • Niin.. kyllä nuo kodin viihde-elektroniikan ostot, kolmet kengät, kolmet paidat, yksi laukku, yhdet bikinit, yksi pitkähihainen, yksi vyö, kahdet rintsikat, yksi aamutakki, kolmet stringit, paketillinen sukkia, ja kahdet farkut,kahden viime kuukauden aikana on tehnyt hiukan sen ettei oikein alkoholiin ja baareihin ole liiennyt sitten rahaa.

    Elämä on valintoja. Jos haluaa vaatteita pitää luopua yöjuhlinnasta sillä siihen ei ole varaa silloin jos rahat uppoaa toisaalle.

    Äänestä

  • Tuliks puhdasta? XD

    Äänestä

  • morjestapöytääN kirjoitti:

    Tuliks puhdasta? XD

    Oon kaappijuoppo, juon vaan salaa yksin kotona. Niisk! Nii noloo!

    Äänestä

  • Tilille vai asuntooni? :p Ei vaan.. joo. asuntoni on ihan hyvässä ja siistissä kunnossa nyt. Vielä pyykit koneessa pyörii, sitten kaikki on tehty. Yli kk ku viimeksi olin bilettämässä.Pitäisköhän tehdä korjausliike äkkiä? Alan nyt oleen ihan hunningolla! :p

    Äänestä

  • mimmilt kirjoitti:

    Oon kaappijuoppo, juon vaan salaa yksin kotona. Niisk! Nii noloo!

    Kyllä ne juomat kotiinkin maksaa! Toisekseen mitä hauskaa on juoda yksin? En ole koskaan tajunnut näitä kalsarikännejä! Eikö biletyksen idea ole tavata ihmisiä, olla sosiaalinen, tanssia ja rentoutua? Miten sen mahdollistaa kalsarikännit yksin?

    Samassa seurassa oloa kuin selvänä ja arkena jos yksin asuu vain alkoholi mukana? Ompa kivaa hekotella itsekseen.

    Äänestä

  • SuljenIkkunan kirjoitti:

    Tilille vai asuntooni? :p Ei vaan.. joo. asuntoni on ihan hyvässä ja siistissä kunnossa nyt. Vielä pyykit koneessa pyörii, sitten kaikki on tehty. Yli kk ku viimeksi olin bilettämässä.Pitäisköhän tehdä korjausliike äkkiä? Alan nyt oleen ihan hunningolla! :p

    Tänää baanal?

    Äänestä

  • :D Provoilenko ja ärsytän sen yhden kusipään juoksuttaan vatipäistä kaveriaan eri baareissa vai sanonko totuuden? :D Sanontaan kumpikin.

    Provoillen: Mulla on tunne että kaipaan seikkailuja eli voisi sitä lähteä paikkailla hunningolla oloa ja ohjata taas itsensä oikealle tielle tässä jutussa.

    Rehellinen vastaus: Ei pysty, ennen toukokuun puoltaväliä. :(

    Äänestä

  • Sää oot tuhlaillu si snadisti liikaa.

    Äänestä

  • Ehkä vähän :)

    Täytyy kyllä sanoa ettei se eräs tosiaan ole mikään järjen jättiläinen. Houkutellaan sitä koko ajan napsahtekeen meidän ansoihin. Tänne info että lähden juomaan,vaikka jään oikeesti kotiin. Kantamestoista alkaa yöllä kuuluun että täällä se taas on. Ansaan ollaan taas hienosti napsahdeltu ja mulla puhelin kilisee siitä tiedonannoista kun minä kiltisti nukun vain kotona.

    Helppoa.

    Äänestä

  • Kyl mää voisi sitä vähä nostella ryysyist. Häiriintyny kaiffari. Onks sil vesikauhu?

    Äänestä

  • Ei siihen auta väkivalta. Jos pelaaja pelaa psykologisen taistelukentän kautta pitää hypätä samalle kentälle. Etu on se että vastassa itserakas ihminen joka aliarvioi jatkuvasti vastustajaa ja yliarvioi itseään. Se on ässä-kortti,jolla pystyy paljon pelaamaan toista ulos pelilaudalta.

    Kun vastustaja löysäilee liian varmana itsestään, se ei osaa olla varuillaan. Silloin sen taakse, eteen ja sivuille pääsee helposti niin että pian se on saarroksissa ja verkossa. Tämä peli on helppoa ja kun oppii toisen tavat, osaa väistellä ja kiriä edelle, kampitella ja torjua.

    Sanon vielä kerran: Hän ei ole älyllä pilattu.


    Fiksua? Ei tosiaan, mutta minkäs voi kun vastapuolelta tulitetaan. Ei siinä ainakaan osumaa halua saada ja "kuolla"

    Pakko laittaa vastaan

    Äänestä

  • SuljenIkkunan kirjoitti:

    Ei siihen auta väkivalta. Jos pelaaja pelaa psykologisen taistelukentän kautta pitää hypätä samalle kentälle. Etu on se että vastassa itserakas ihminen joka aliarvioi jatkuvasti vastustajaa ja yliarvioi itseään. Se on ässä-kortti,jolla pystyy paljon pelaamaan toista ulos pelilaudalta.

    Kun vastustaja löysäilee liian varmana itsestään, se ei osaa olla varuillaan. Silloin sen taakse, eteen ja sivuille pääsee helposti niin että pian se on saarroksissa ja verkossa. Tämä peli on helppoa ja kun oppii toisen tavat, osaa väistellä ja kiriä edelle, kampitella ja torjua.

    Sanon vielä kerran: Hän ei ole älyllä pilattu.


    Fiksua? Ei tosiaan, mutta minkäs voi kun vastapuolelta tulitetaan. Ei siinä ainakaan osumaa halua saada ja "kuolla"

    Pakko laittaa vastaan

    Voinks tulla kyläilee. Tsiigataan vaik joku leffa?

    Äänestä

  • Tuu vaan. Sä valkkaat leffan ja mä haen pitsat ja perunalastut? Hyvä jako?

    Äänestä

  • juuh, noil mennää.

    Äänestä

Sitten joo itse kiipeää sieltä sen luokse.

Booby-Trap every door with HE, High Explosives.

Äänestä

Vaarallista , mutta elämä on vaarallista, velihyvä!

Äänestä

mul on se verkko siin perv

Äänestä
  • Hah noniin mulla se verkko siinä :D Joku tunkeutuu ja katsoo tavaroita, mitä täällä on, jotain tyttöjen juttuja tyttöjen vaatteita ja muuta pääasiassa on :D

    Äänestä

Tyttöjen juttuja.
Jotakin tuttua. :d

Äänestä

Kommentoi aloitusta


morjestapöytään kirjoitti:

et toi on vaarallista pitää tota vessas ikkunaa auki tollee! Joku ihailijas saattaa kiivetä sisäl ja tulla tsiigaan sua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu