Reitittimen päivitys

Huawei-päivitys

Elisa kehoitti päivittämään reitittimen (Huawei). No, eihän se tietenkään mennyt putkeen, vaan jumittui 99 prosenttiin. Nyt reititin toimii vain kun piuha on suoraan kiinni tietokoneessa. Kun yrittää wlan-yhteyttä, niin sanoo, että yhteys on suojattu ja "suojaussalasanaa". Mikähän lie alkuperäinen salasana, kun olen resetoinut reitittimen ja ei ole mitään hajua alkuperäisestä salasanasta?
Ohjettahan asiasta ei tietty löydy ja mitä papereita reitittimen hankinnasta löysin niin ei niissäkään mainita tehdasasetusten salasanaa. Olis varmaan pitänyt jättää päivitys tekemättä, kun meni niin hankalaksi.

5

5223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adminadmin

      Käyttäjätunnus ja salasana ovet kummassakin: admin

    • rewrfq3

      Wlan salasana ja verkon nimi on mainittu koneen pohjassa.

    • hallitusonpaska

      Hallintasivulle ei pääse laitteen verkon nimellä ja salasanalla.

    • Huaweimodeemina

      Elisa päivitys...mikä ihmeen päivitys??
      Huawei näyttää olevan homman takana-kait?
      Tämä tulee ajoittain ruudulle, ja Huawein sivukin häipyy jonnekin jos peruutat päivityksen..
      Mistä on kysymys

    • Epi5455

      Noissa Elisan myymissä Huawein reitittimissä ihan älyttömästi ongelmia .. erityisesti niissä joissa Elisa hoitaa päivityksen. Eli kaikkihan eivät ole Huawein omia päivityksiä vaikka selaimella näkyisikin.
      Itselläni on mennyt 4kpl B315s-22 Huawei reititin rikki sen takia, että olen ajanut siihen automaattisen päivityksen. Jää jumiin 99% kohdalla. Ja sitten kieli boksissa on jo viroksi. Tämän jälkeen boxi on roskis kamaa. Elisalla on joutunut heittää boxin aina huoltoon ja saanu uuden takaisin, mutta aivan susii. Itse liittymä on ollut todella takuuvarma mut noi päivitykset vituttanu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      139
      2793
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      270
      2433
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      26
      1466
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1162
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1120
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1033
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      992
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      58
      886
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      297
      867
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      62
      864
    Aihe