Mulla on kaks gerbiilipoikaa. Ovat veljeksiä ja asuneet saman katon alla pienestä pitäen. Tänään aamulla herättyäni menin laittamaan pojille aamuruokaa, kun huomasin että toisella posket ja kyljet ihan veressä. Menin siitä sitten nopeesti putsaamaan toisen haavoja. Poika oli ihan virkee eikä näyttäny kipeeltä. Hampaanjälkii sil on päälle 10. Toinen taas on saanu parit hampaanjäljet leuan alle, mut ei oo pahempii vammoi. Kokeilin juoksuttaa lattialla, mutta enemmän vahingoittunut yksilö vaan kyyhötti piilossa vaikka on yleensä aktiivinen ja sosiaalinen ja toinen joka on yleensä on ujompi oli nytte koko ajan liikkeellä. Erotin pojat toisistaan. Ovat samassa terrassa mutta väliseinällä. Vaihdoin äskettäin puolia, aluksi laitoin molemmat samalle puolelle. Toinen vaan haisteli ja piilotteli, ku toinen söi ym. Mitään tappelua ei syntynyt, mutta toinen oli peloissaan. Pojat on nytte eripuolil terraa ja molemmat touhuilee aktiiviseen omii juttui. VOIKO POIKII ENÄÄ LAITTAA YHTEEN VAI OISKO PAREMPI ANTAA ASUU ERIKSEE JA MAHDOLLISESTI ETTII MOLEMMILLE UUSII KAVEREITA?? KIITOS VASTAUKSISTA
Gerbiilipojat tappelussa
Gerbiilienomistaja
1
94
Vastaukset
- Gerbiilit
Itse pitäisin ne erossa. Jos ne kerran ovat vain yhtäkkiä ruvennut tappelemaan, niin voivatkin ne myöhemminkin taas tapella. Toki voihan kokeilla myös sitä, että he ovat vain päivästä 10 min kosketusetäisyydellä ja jos kaikki sujuu hyvin, niin huomenna voit päästää ne lähelleen 15 minuutiksi. Muista silti aina vahtia sen ajan ajan, mitä he puuhaavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713378
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541899Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471829Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591744- 771614
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3441558Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811409The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251165- 1581162