Chromeen mainosesto joka ei vakoile

Mainokset_vie_hermot

Saakohan Chrome-selaimeen muuta mainosestoa kuin AdBlock. Ko. selain ilmoitti äsken seuraavaa: " Laajennuksen AdBlock uusin versio vaatii enemmän käyttölupia, joten se on poistettu käytöstä. Se voi nyt lukea ja muokata kaikkia tietojasi käyttämissäsi verkkosivustoissa".

4

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ublock

      Mites uBlock origin?

    • uBlock_Origin

      AdBlock on vakoileva estäjä. Asenna uBlock Origin

      • Mainokset_vie_hermot

        Valitettavasti uBlock Originista Chrome-selain sanoi samaa kuin AdBlockista eli aloin asentamaan ensinmainittua niin tuli teksti "Se voi lukea ja muokata kaikkia tietojasi käyttämissäsi verkkosivustoissa." Seuraava kysymys kuulunee varmaan seuraavasti; Kummasta on enemmän haittaa?


      • päätä_seinään
        Mainokset_vie_hermot kirjoitti:

        Valitettavasti uBlock Originista Chrome-selain sanoi samaa kuin AdBlockista eli aloin asentamaan ensinmainittua niin tuli teksti "Se voi lukea ja muokata kaikkia tietojasi käyttämissäsi verkkosivustoissa." Seuraava kysymys kuulunee varmaan seuraavasti; Kummasta on enemmän haittaa?

        Adblock poistettiin Firefoxin lisäosien valikoimasta kokonaan, koska sen todettiin vakoilevan. uBlock Origin siellä edelleen on. Eli tuosta voi jotain päätellä ja tehdä valinnan kummalle uskaltaa antaa oikeuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe