Riihimäen auto-center oy

olihansekinkokemus

Tulipas näin kevään tultua kierreltyä autoliikkeitä kanta-hämeen alueella. Riihimäessähän ei enää ole kovin montaa liikettä,tuli käytyä ne kuitenkin kaikki läpitte tai ne jossa joku edes vaivautu olemaan paikalla. Auto centterillähän oli selkeesti eniten kalustoa. Liikkeessä sisällä jopa liian paljon autoja,ei pystynyt osasta edes ovia aukomaan ja auton väleistä mahdoton kulkea kun ovat laitettu puskurit kiinni toisiinsa. Osassa autoja niin sisällä kuin ulkonakin oli aika härskejä paikkamaalauksia nuhjuisia sisältä. Yksi myyjä näytti istuvan koko ajan tietokoneella,ei tainut pahemmin kiinnostaa tulla kysymään että voiko olla avuksi,kuitenkin näki ja kuuli että asiakas on paikalla. Enkä tiedä että onko myyjiä enempää,kun muut myyjän huoneet pimeänä. Olkoonkin niin että olin vain katselemassa mitä on tarjolla,mutta voishan sitä tulla edes kysymään..Huvittavinta oli kun lähdin ja pääsin autooni ulos istumaan niin sitten tullaan ikkunaan katsomaan että jokohan se lähti... Eli taitaa olla niin että nykyään netti on vienyt voiton siitä että vaikka asiakas on paikanpäällä katsomassa niin sitä ei koeta enää tärkeäksi.

17

5018

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • virrrooon

      se yrittäjä katsoi netistä ohjeita siihen miten yritys siirretään viroon kun suomalaiset on köyhiä eikä osta mitään. kyllästynyt renkaanpotkijoihin

      • Anonyymi

        Ei näytä vielä lähteneen Viroon. Olisiko niin että siellä pitää osata palvella asiakkaita?


    • AikaTörkeetäToi

      Hämäläinen supermyyjä.

      • tilaanetistä

        no kyllä ny pers aukista vituttaa. et sä saa sossussakaan heti palvelua


    • hei olen myös sen kokenut k-hämeessä. eipä tullut kauppoja siltä liikkeeltä

    • Anonyymi

      Olen ostanut auton tästä liikkeestä. Kauppa sujui hyvin, ei valittamista.

      • Anonyymi

        Toimiko auto hyvin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toimiko auto hyvin?

        Ei ollut ongelmia.


      • Anonyymi

        Oletko kauan ollut töissä siellä? Hyvin on opetettu kehumaan omia palveluita. Opetetaanko se jo perehdytysvaiheessa? 😂


    • Anonyymi

      Pitkään sai kierrellä ennen kuin myyjä vaivautui noteeraamaan. Huikkasi jotain kaukaa. Ei meinannut millään editell suton ominaisuuksia ja vaikutti jopa ärtyneeltä kysymyksiin. Huonointa palvelua mitä koskaan olen kohdannut. Auto jäi ostamatta, vien rahani muualle.

    • Anonyymi

      En koskaan enää edes harkitse tähän liikkeeseen menoa. Miesmyyjä todella epäkohtelias ja ärtyneen oloinen. Vaikka autoja ei olisi kaupaksi mennyt niin ei sitä asiakkaisiin tarvi purkaa ja tolla asenteella ei menekään. Citroeniin olin varannut varat ja halusin tietoja siitä mutta meni ihan mahdottomaksi asioiminen tuollaisen tiukkapipoisen kanssa. Toivottavasti muut myyjät erilaisia kuin tämä noin viiskymppinen, punanenäinen, lyhyt ja vatsakas kauluspaitamulkku!

      • Anonyymi

        Tuollaisia viimeisessä lauseessa mainittuja lyhyitä ja vatsakkaita kauluspaitamiehiä löytyy yhdestä valtuustoryhmästä Riihimäen kaupunginvaltuustosta. Ei niillä mitään osaamista ole, kunhan syövät kokouksissaan toisten kustantamia ruoka-annoksia.


      • Anonyymi

        Totuus taitaa olla se että ei mennyt luotot läpi ilman käsirahaa ja nyt on paha mieli jota purat henkilökuntaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuollaisia viimeisessä lauseessa mainittuja lyhyitä ja vatsakkaita kauluspaitamiehiä löytyy yhdestä valtuustoryhmästä Riihimäen kaupunginvaltuustosta. Ei niillä mitään osaamista ole, kunhan syövät kokouksissaan toisten kustantamia ruoka-annoksia.

        ja sitten ne vuodattavat facessa itsensä ja sukunsa asioita.


    • Anonyymi

      Kivoja arkiklassikko autoja valikoimassa. 500-1000e arvoiset vanhat vessat 3000-4000e hinnoissa.

    • Anonyymi

      UUH, sillä miesmyyjällä on posliniperse ja vielä tiukkakin :)

    • Anonyymi

      Joo kyseinen liike aivan perseestä, edellisten remonttien jälkiä joutuu omakustanteisesti korjaamaan vaikka selkeitä virheitä näkyvissä. Ei jatkoon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      190
      9569
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      30
      4341
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      105
      3898
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3789
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      200
      3266
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2805
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1347
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      66
      1277
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1144
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1131
    Aihe