Sairas kaksikko

Jokos meidän sairas kaksikko osais vetää johtopäätöksen jamennä johonkin hospitaaliin valittamaan. Turpiin on tullut elatusapusotkujen ja tietovuotojen kautta.... sairasta narsismia !
9136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hyvä ajatus !

Äänestä

Hyvä, että persukaksikon juonet tulivat julki. Mitähän ne seuraavaksi keksii? On ne niin raukkoja ja narsisteja. Hauska lukea aikanaan Lulun kootut selitykset - valetta tietysti, mutta silti...

Äänestä

Vai olisiko niin että jos psykologian opeilla mennään ,perheessäkin jäsenet sairastuu jos alkavat salaamaan ja peittelemään ja kokevat myötähäpeää vanhempiensa tavasta elää .
Tilanne voisi hyvinkin muistuttaa siitä että kun yhteisöön tulee eriäviä kannanottoja koetaan se ahdistavana . Psykologi Hellstenin teoksesta lainaus,.Virtahepo on tullut olohuoneeseen, joka näytelmänäkin aikanaan esitettiin Verkatehtaalla.

Äänestä
  • Samaa mieltän kaksi perzuikki häirikköä on sairastuttanut koko perheet mutta virtahevot siivotaan sairaina pois.

    Äänestä

Tarkoitat varmaankin Rautioo ja Kieronkia?

Äänestä
  • tulivat ensimmäisinä mieleen.

    Äänestä

  • Joo Kari ja Lulu.

    Äänestä

  • Kyllä hän näitä tarkottaa, ei vaan kehtaa sanoo suoraan, Rautioo ja Kieronkia?

    Äänestä

Oletteko sattuneet huomaamaan, että kokoomus ja demerit ovat koko ajan vehkeilleet ja kieroilleet yrittäessään pitää persut pois heille kuuluvilta hallintopaikoilta? Esimerkiksi Levi-seminaariin ei tietenkään esitetty kutsua kenellekään persuvaltuutetulle, koska heidän ei haluttu osallistuvan sinne. Kutsumatta jättäminen oli tahallinen ja selkeä väärinkäytös. Sitä ei ole paheksuttu ja todettu virheeksi Raution, Vekan eikä Kierongin suulla, mutta persuja on kyllä osattu syytellä koko ajan kaikesta mahdollisesta. Vekka myönsi, että kutsua ei lähetetty, mutta siinä kaikki. Röyhkeää toimintaa, kuten aina kok-sd:n lakipykälistä ja säännöistä pittaamattomilta itsevaltiailta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaluttajalurittaja kirjoitti:

Jokos meidän sairas kaksikko osais vetää johtopäätöksen jamennä johonkin hospitaaliin valittamaan. Turpiin on tullut elatusapusotkujen ja tietovuotojen kautta.... sairasta narsismia !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu