Mistä olette..

Jealousornot

Mistä olette mustasukkaisia jos jätetään laskuista pois miehet ja naiset.. Voiko esim. puhelimesta olla jos toinen sanoo että on mustis siitä. Eli epäileekö naisensa viestittävän toisten miesten kanssa vai..

2

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvennystä

      Tarkoittaa sitä että puhelin saa enemmän naisen huomiota ja aikaa, kuin mies. Eli nainen on ilmiselvästi ihan liikaa kännykällä.

    • tunteettemppuilee

      Olen mustasukkainen pariskunnille, joilla on rakastava ehjä pitkä liitto. Ihailen heidän sitoutumistaan ja haluaan pysyä yhdessä. Olen mustasukkainen ihmisille joilla on hyvä tanssitaito ja vakipari jonka kanssa tanssia ilta toisensa perään. Sellaista soljuvaa yhteensopivaa tanssia ja heistä huokuvaa tanssin iloa on kiva katsoa. Mustasukkaisuuteni tulee siitä, että olen tanssissa vasta aloittelija. Tanssittajan saanti vaatii tyrkyllä oloa ja sen kestämistä, että usein haetaan vierestä. Toinen seikka tunteen takana on se, että rakastuin tanssitaidottomaan mieheen. Tanssi jäi vuosikymmeniksi. Nyt joutuu aloittamaan täysin alusta .Uskoin eläväni ikuisessa liitossa ja minulla oli tunteita puolisoani kohtaan paljon. Puolisopa elikin kaksoiselmä ja haki eron. Tulin loukatuksi parisuhteessani ja menetin sen. Ihailen siis sitä mitä vaille itse jäin ja tunnen mustasukkaisuutta siitä, kun näen toisilla onnistuneen sen mitä itse haluaisin saada.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      196
      1708
    2. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      1551
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      28
      1091
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      79
      1057
    5. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      74
      1050
    6. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      1010
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      86
      991
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      158
      885
    9. Hindujen rukous ei auta

      Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin
      Hindulaisuus
      353
      876
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      842
    Aihe