Sain seuraavan viestin:
"Nettikäyttösi lasku ulkomailla saavuttaaa pian liittymäsi käyttökaton (itse valitsemasi korkeampi raja tai oletusraja 62€/kk). Voit jatkaa nettipalvelujen käyttöä ulklomailla, kunnes raja ulkomailla täyttyy.
Lähetämme sinulle uuden viestin, kun raja on täynnä. Voit tarvittaessa korottaa rajaa jo nyt lähettämällä viestin MUOKKAA RAJA numeroon 14040"
http://kuva.termiitti.com/v.php?img=39413
Puhelinta ei ole käytetty ulkomailla ja siinä on kaikki ulkomaanrajoitukset ja hitain Mininetti-liittymä. Onko tämä joku huijausviesti kun Omat sivun kautta liittymän veloitus näyttää muutamia euroja kuten pitäisikin? Tele Finlandin numerot ovat kai maksullisia, joten en turhaan viitsisi tehdä lisälaskua.
Netinkäyttöviesti ulkomailla, vaikkei olla oltu
Huijausviestikö
1
231
Vastaukset
- ViimeinenPisara2017
Samoin kävi meillä vaikkei nettiä ole tarvittu. Operaattorien pitäisi ehdottomasti valistaa tästä, siksi lopetankin TeliaSoneran kaksi yritysliittymääni ja vaihdan DNA:lle. Tästä tulee aivan turhaa maksamista, koska netti on hotellilla ilmainen ja toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4028701Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1683061- 161463
- 741056
- 761038
- 27995
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta62950- 55933
- 65890
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73874