Oli taas joku ääliö eilen bemarilla liikenteessä ,tuli motarille kiilaten kiihtytyskaistaa käyttäin ja piti jarrutta etten ajaunut peräään.Paljonko on bemarikuskin ÄÖ ?
Mieltävailla
kljuo904
5138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei ole yllätys. Missä on pemareita on myös vaaratilanteita ja onnettomuuksia
Olen eri mieltä. Mollaaminen näköjään jatkuu yhtä automerkkiä kohtaan
Ole vaan mut se ei totuutta muuta, että pemukuskit ovat vaarallisia itselleen ja muille liikenteessä.
Aika lailla tuttua toimintaa BMW:n kuljettajalta. Yleensähän viikonloppuisin siinä istuu vieressä botox-täytetty tympeän näköinen nainen ja autoa kuljettaa sikaniskainen kuulapää aurinkolasit silmillä pilvisenä päivänäkin. Tai sitten nenäänsä kaivava lippis päässä istuva finninaama, joka ei ajamisesta tai liikennekulttuurista paljoa ymmärrä.
Tänään oli liikenteessä poikkeuksia: kohteliaita naiskuljettajia, joitten vierellä retkotti selkeästi känninen uros.
Ja mitä hienointa on ollut havaita, että skodilla ajelee tosi näyttejä naisia, ovat kohteliaita ja muutenkin tyylikkäitä. Samaa tyylikkyyttä henkiviä tapaa nousemassa usein myös Volvojen ja hybridi-Toyotien kuljettajan istuimelta.
Oliko tämä kommentti positiivinen vai negatiivinen? Kumpaa tarkoitit?