Ajoharjoittelu ilman ajo-oikeutta

Löytyykö Porvoosta aluetta, jossa voisi alaikäiselle opettaa autolla ajoa?
4628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No, muotoillaan kysymys selkeämmäksi.
Missä olisi hyvä alue opettaa perusjutut, ettei iteltä lähtisi kortti?

Äänestä

Kamppulassa ajellaan muutenkin piripäissään ilman kortteja harvase päivä. Siispä eiköhän sinne viälä yksi ajokortiton mukaan mahdu.

Äänestä

Yksityinen alue. Suljettu alue.
Luulisi että tuo ei ole niin tärkeää. Jos ei ole korttia, sitä ei ole. Jos on ikää ja edellytyksiä, korttia voi alkaa ajamaan. Mopoautolla voi ajaa mopopoika tai -tyttö.

Äänestä

Tanssisaaren p-paikka...oli kovassa käytössä meillä ja muillakin viime vuonna. Ei ole aidattu kylläkään mutta ei nää paikalliset sheriffit varmaankaan :-) sakota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itteopetan kirjoitti:

Löytyykö Porvoosta aluetta, jossa voisi alaikäiselle opettaa autolla ajoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu