pettäminen

sarppa701

Olen kristitty naien naimisissa muslimimiehen kanssa ja sorruin humalassa petttämään miestäni ja kadun sitä katkerasti.voiko avioliittomme enää jatkua?

13

644

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kyllä sun nyt pitää haudata itsesi vyötäröä myöten maahan ja kivittää itsesi hengiltä.

    • PYHVaiMukaKristitty

      On ihan sama mitä kaltaisesi tekokristitty tekee.

      Ja trolli olet kuitenkin....

    • Amuahdon

      Koraanissa muistaakseni sanotaan, että jos nainen humalassa pettää, niin sitä ei hänelle synniksi lasketa. Miehiä tämä sääntö ei koske.

      • Opetteleasiat

        Ei, koraanissa ei lue näin. Koraanissa lukee että alkoholi on kielletty KAIKILTA.


    • 123456789011
    • Mävaan1

      Miksi niin monessa paikassa on puhetta kivitysasioista jos joku tekee väärin? Mihin on unohtunut se että Jumala rakastaa jokaista valtavasti, miksei keskitytä valtavaan rakkauden olemassaoloon ja anteeksiantoon?

      • uskonnon_pohdiskelija

        Nyt oot väärällä palstalla. Kristinuskolle on erillinen ketju. Tämä Islam eli pirun uskonto haluaa maailmalle ja ihmisille vain pahaa. Tästä syystä se suosii raakoja menetelmiä syyttömien ihmisten kiduttamiseksi hengiltä. Islamin "jumala" ei ole sama mitä kristityt palvovat vaan raamatun piru. Allah ei rakasta ketään vaan haluaa kaikille mahdollisimman paljon kurjuutta ja väkivaltaa.


    • Se on sinun ja Jumalan välinen asia. Vilpitön katumus puhdistaa synnit.

    • musumussikka

      Onnea elämääsi. Muslimi miehet polttaa hapottaa...kivittää... No voihan miehesi olla se yksittäis tapaus joka antaa anteeksi ja lennätte lentävällä matolla paratiisiin.

    • HusuMehmed

      Jos petit pimeässä sänkykamarissa, niin ei hätää! Allah on pimeäsokea eikä siis ole nähnyt huorintekoasi. Jatka samaan malliin.

    • Olenpahoillani74

      Järkyttävä tilanne. Sinulla on nyt todellä hätä, jollet ole trolli. Toivon, että olet. Jos et, olet kuoleman vaarassa, rukoile Jumalalta neuvoa. Muslimimiehesi ratkaisut ovat todennäköisesti kivitys, hapotus tai kaulankatkaisu, valitettavasti. Naisilla ei ole oikeutta pettää, ainoastaan miehillä ja koska olet rikkonut miestäsi vastaan, tämä on rangaistus teostasi. Ainoa toivosi on todennäköisesti, että muslimimiehensi on löytänyt jonkun toisen ja unohtaa sinut. Sukulaistyttömme sekaantui näihin, ja nyt saa elää pelossa kun mies hakkaa häntä. Oli ens alkuun ihana, mutta muuttui hirviöksi.

    • Åääosa

      Koraanin mukaan aviorikos sovitetaan osalistumalla kivitykseen. Sinulle on varattu pääosa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1340
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      736
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      131
      696
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      485
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      480
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      92
      451
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      448
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe